Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (0/3) vis dar neranda pergalių recepto Europos taurėje. Antradienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai savo aistruolių akivaizdoje 74:92 (16:19, 16:23, 23:28, 19:22) neprilygo Salonikų „Aris“ (1/2) komandai iš Graikijos.

Panevėžiečiams šiose rungtynėse nepadėjo Danielius Lavrinovičius ir Andrija Stipanovičius, o „7bet-Lietkabelis“ pro šalį šveitė visus 15 tritaškių. „Aris“ pataikė 11 metimų iš 21 (52 proc) iš toli.

Pirmajame kėlinyje vyko nuožmi kova. Svečiai kiek atitrūko, kai pelnė 6 taškus be atsako (10:14). Nors panevėžiečiai čia pat nutraukė tylą, tačiau kitoje atakoje praleido tritaškį (12:17).

Baudų metimais aikštės šeimininkai vijosi oponentus (16:17), bet kėlinio pabaigoje nepavyko apsiginti nuo graikų dvitaškio metimo – 16:19. Antrajame kėlinyje „Aris“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir smogė varžovams spurtu 10-0 bei susikrovė dviženklę persvarą (20:31). Panevėžio komanda rankų neketino nuleisti ir stabdė oponentus 6 taškais iš eilės, kas padėjo sumažinti atsilikimą perpus (28:33).

Visgi, ketvirčio pabaigoje geriau atrodė Salonikų klubas ir šie susigrąžino 10 taškų pranašumą – 32:42. „7bet-Lietkabelis“ per pirmą mačo dalį nepataikė nė vieno tritaškio. Pro šalį skriejo visi 8 tolimi metimai, tačiau pagirtinai atakavo baudų metimus – 100 proc. (12/12).

Savo ruožtu graikai buvo realizavę net 55 proc. tolimų metimų (6/11). Dar trečiojo kėlinio pabaigoje kovojusi Panevėžio komanda ėmė byrėti antroje dalyje, kai leido varžovams susikrauti 15 taškų pranašumą (46:61). 6 taškai paeiliui graikams leido atsiplėšti jau net 19 taškų skirtumu (48:67).

Panevėžiečių atkarpa 7-0 buvo nubraukta, kai tritaškį smeigė varžovai prieš pat ketvirtą kėlinį – 55:70. Ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų pasiekė ir 20 taškų ribą (55:75).

Po tokio smūgio aikštės šeimininkams pademonstruoti charakterio jau nepavyko. Tiesa, didžiausias Panevėžio ekipos deficitas fiksuotas baigiantis rungtynėms, tada jis išaugo iki 22 taškų (70:92).

N.Čanako dar pelnė 4 taškus paeiliui susitikimo finiše, bet tai jau nieko nekeitė – 74:92. Per visas rungtynes pralaimėjusieji taip ir liko nepataikę nė vieno tritaškio (0/15).

Graikai realizavo 52 proc. tolimų šūvių (11/21) ir net 72 proc. dvitaškių (23/32).

„7bet-Lietkabelis“: Mantas Rubštavičius 15 (0/4 trit.), Marko Pecarskis 13, Georgios Kalaitzakis 12, Dovis Bičkauskis 10 (5 rez. perd.), Grantas Vasiliauskas 8.

„Aris“: Vassilis Toliopoulos 26 (6/8 trit.), Eleftherios Bochoridis 13 (7 atk. kam.), Emmanouilis Chatzidakis ir Davide'as De Juliusas – po 12, Jamesas Banksas 9.

Lietuvos klubai stringa europiniuose turnyruose

Kol kas europiniuose turnyruose vienintelę pergalę šiame sezone yra iškovojęs tik Kauno „Žalgiris“, o Panevėžio ekipa ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ kartu pralaimėjo 6 kartus. Nesėkme Čempionų lygoje sezoną pradėjo ir Vilniaus „Rytas“.

Pirmajame ture panevėžiečiai 66:72 nusileido Ankaros „Turk Telekom“, antrajame 74:94 krito prieš Jeruzalės „Hapoel“.

Salonikų komanda 75:95 buvo sutriuškinta Venecijos „Umana Reyer“ ir po to 63:68 nusileido Ankaros ekipai.