Nenado Čanako treniruojamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (0/1) nesėkme pradėjo Europos taurės sezoną. Pirmosiose rungtynėse panevėžiečiai išvykoje turėjo pripažinti Ankaros „Turk Telekom“ (1/0) pranašumą 72:66 (22:17, 13:17, 19:14, 18:18).

Kitą mačą Panevėžio ekipa žais spalio 1 dieną namuose, kai priims Jeruzalės „Hapoel“ atstovus.

Rezultatyviausiai Panevėžio komandoje žaidė 12 taškų pelnęs ukrainietis įžaidėjas O. Kovliaras ir tiek pat įmetę G. Kalaitzakis bei V. Lipkevičius. Marko Pacerskis pelnė 10 taškų.

Panevėžiečių šiame susitikime negelbėjo ir tai, kad oponentai tritaškius metė tik 19 proc. taiklumu (3/16). Taiklumu nespindėjo ir patys Panevėžio krepšininkai, pataikę 35 proc. dvitaškių (15/43) ir 21 proc. tritaškių (5/24).

Rungtynių eiga

„Lietkabelis“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Gabrielius Maldūnas, Martynas Varnas, Georgios Kalaitzakis, Oleksandras Kovliaras ir Marko Pacerskis.

Pradžioje besivejančių vaidmenyje N. Čanako auklėtiniai, kurie iki kėlinio vidurio atsiliko vos per vieną taiklų metimą 12:11. Gerai rungtynes pradėjo G. Kalaitzakis, kuris pelnė 6 taškus ir buvo ryškus pirmoje susitikimo pusėje.

Antroje kėlinuko pusėje aikštėje pasirodė Mantas Rubštavičius, kuris prametė visus tris savo metimus. Gynėjas taip pat atliko gražų perdavimą aikštėje neseniai pasirodžiusiam Danieliui Lavrinovičiui, tačiau šis prametė iš patogios padėties ir netrukus prasižengė antrą kartą per trumpą laiką.

Vėliau panevėžiečiai ilgą laiką atsilikinėjo vienženkliu taškų skirtumu, o iki antrojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 4:31 min. M. Varnas atliko įspūdingą dėjimą, o po to sekė ir Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, priartinęs iki minimalaus atsilikimo 30:31.

Po trijų kėlinių E.Cano auklėtiniai iš toli atakavo tik 9 proc. taiklumu, tačiau prabilo tada, kada to labiausiai reikėjo. Po tritaškį ketvirtajame pataikė Maxas Heideggeris ir Ismetas Akpinaras ir aikštės šeimininkai vėl atitrūko 62:53.

Iki mačo pabaigos likus 2:37 min. aštriai sužaidė M. Rubštavičius ir skirtumas sumažėjo iki 68:64. E. Canas iškart paprašė minutinės pertraukėlės.

Likus kiek daugiau nei minutei iki susitikimo pabaigos svarbias baudas galėjusias išlyginti rezultatą prametė M. Varnas, o kitoje atakoje dvitaškį iš po krepšio pataikęs Anthony Brownas vėl padidino saviškių skirtumą iki 4 taškų. Kitoje atakoje panevėžiečiai neužpuolė, bet pražangą puolime užsidirbo alkūne Dovį Bičkauską nokautavęs A. Brownas. Po šio epizodo N. Čanakas paprašė teisėjus peržiūrėti epizodą dėl jo sugriežtinimo, tačiau teisėjai paliko galioti tą patį sprendimą.

Kitose atakose panevėžiečiai prametė tris tritaškius per ir apsigynę aikštės šeimininkai šventė pergalę 72:66.

„7bet-Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius, Georgios Kalaitzakis (0/5 trit.) ir Oleksandras Kovliaras po 12, Marko Pecarski 10 (8 atk. kam.), Martynas Varnas 9, Mantas Rubštavičius 8, Dovis Bičkauskis 3.

„Turk Telekom“: Yoanas Makoundou 12 (5/12 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), Kyle‘as Alexanderis (9 atk. kam.) ir Anthony Brownas (11 atk. kam.) po 11, Maxas Heideggeris 8, Vasilis Charalampopoulosas 7.

Po pirmojo ketvirčio priekyje Turkijos ekipa 22:16.

Turnyro sistema

Šios komandos kaunasi B grupėje, kurioje taip pat šiandien susitinka Hamburg ir Breso Burgo „JL“ ekipos.

Iš viso panevėžiečiai Europos taurės reguliariajame sezone sužais 18 rungtynių, o iš 10 grupės komandų į atkrintamąsias pateks 6 klubai.

Aukštaitijos klubas sezoną pradėjo pergale Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) prieš Mažeikių komandą (82:78), o Turkijos ekipai tai bus pirmsiosios oficialios rungtynės.