Dviem įspūdingais šuoliais Londono „Arsenal“ ekipą nuo pralaimėjimo Čempionų lygos grupių etapo starte apsaugojęs vartininkas Davidas Raya sulaukė neeilinių ekipos vyriausiojo trenerių komplimentų. Nors rungtynės su Bergamo Atalanta klubu baigėsi be įvarčių 0:0, tačiau italas Mateo Retegui turėjo šansą savo ekipai išplėšti pergalę 11 metrų baudiniu.

Sėkingai naująjį sezoną pradėjęs pagrindinis Londono klubo vartininkas ispanas D.Raya 11 metrų baudinį atrėmė 51-ą minutę, o pasižymėti Italijos rinktinės žaidėjas turėjo ir antru šansu, nes kamuolys patogiai atšoko po vartininko atmušimo rankomis. Visgi ir antras D. Rayos šuolis buvo vykęs, o po rungtynių „kanonierių“ strategas Mikelis Arteta stebėjosi auklėtinio sugebėjimais.

„Tai buvo du geriausi išsigelbėjimai, kokius tik esu matęs savo karjeroje, – po mačo sakė M. Arteta. – Pradėjome gerai, bet vėliau praradome kontrolę ir buvome labai nepastovūs. Tačiau ginantis beveik nekentėjome, išskyrus baudinio epizodą“.

Nors komanda nepasiekė pergalės, M.Arteta pabrėžė, kad tokioje situacijoje svarbiausia yra pasiimti bent tašką.

Pagyrų ispanas sulaukė ir iš „Atalanta“ trenerio Gian Piero Gasperinio, kuris futbolininką pavadino „katinu“.

„Pirmas išsigelbėjimas buvo geras, bet atremti smūgį galva buvo neįtikėtina. Vartininkas šiandien buvo lemiamas veiksnys“, – sakė „Atalanta“ strategas.

Pats D.Raya buvo kuklus ir prisipažino, jog jam pasisekė. Jis taip pat išreiškė dėkingumą „Arsenal“ vartininkų treneriui Inaki Cana, kuris padėjo jam pasiruošti per ilgą pertrauką dėl VAR peržiūros.

„Buvo ilga pertrauka, kol nusprendė, ar bus skiriamas baudinys, todėl pasinaudojau tuo momentu pasikalbėti su treneriu apie tai, kur man eiti, o kur ne. Jis man labai padėjo“, – sakė D.Raya.

Nors „Arsenal“ užsitikrino tašką, M.Arteta nebuvo patenkintas komandos bendru pasirodymu, ypač atakuojant.

„Turėjome akimirkų su kamuoliu, bet niekada nesukūrėme dominavimo ar grėsmės. Pirmos 25 minutės buvo geros, tada praradome žaidimo kontrolę“, – teigė Londono ekipos treneris.

Arteta mėgaujasi D. Rayos žaidimu

M. Arteta yra didelis savo tautiečio Davido Raya gerbėjas. Jam itin priimtinas D. Rayos žaidimo stilius. Strategas pageidauja, kad vartininkas atliktų daug tikslių perdavimų, o pagal šį rodiklį ispanas yra vienas geriausių Anglijos „Premier“lygoje pastaruosius kelis sezonus.

Taip pat 2023-ųjų sezone buvo apskaičiuota, kad ilgi D. Rayos perdavimai taip pat buvo tikslesni už Aarono Ramsdale‘o, kurį ispanas nukonkuravo atvykęs į „Arsenal“ gretas.

Praėjusį sezoną D. Raya klube žaidė dar nuomos pagrindais atvykęs iš „Brentford“ ekipos. Šio sezono pradžioje jo kontraktas galiausiai buvo išpirktas, o už vartų sargą „Brentford“ klubas gavo 27 milijonus svarų.