Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40
    Liepos 10 d., trečiadienis
    NED ENG 21:40

Penktadienio vakarą Vilniuje Kauno „Žalgiris“ buvo nustumtas ant prarajos krašto, kai po pratęsimo 94:104 nusileido Vilniaus „Rytui“ ir serijoje iki trijų pergalių pralaimi 0:2. Po nesėkmės Andrea Trinchieri pirštu bedė į epizodą mačo pabaigoje ir kritikavo teisėjus.

31

Trečiosios serijos rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos Kaune.

O šio vakaro banguotuose rungtynėse pirmavo tai vieni, tai kiti. Žalgiriečiai vienu metu trečiajame kėlinyje pirmavo 62:50, bet tada Margiris Normantas ėmėsi iniciatyvos, vilniečiai pataikė dar kelis tritaškius ir po spurto 17:3 ne tik prisivijo bėgti bandžiusius svečius bet ir jau jie buvo priekyje 71:67.

Galiausiai užvirė dramatiška kova taškas į tašką. Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms rezultatas buvo lygus 87:87. Kauniečiai turėjo laiko atakai, o kamuolys atsidūrė Edgaro Ulanovo rankose.

Kapitonas priartėjo prie krepšio ir metė sunkų metimą, tačiau šis nebuvo tikslus, tad komandos žaidė pratęsimą, kuriame vilniečiai vėl pasirodė stipresni.

Bet spaudos konferencijoje po mačo kalbėjęs Andrea Trinchieri buvo įsitikinęs, kad tame epizode prieš E. Ulanovą buvo pražanga.

„Sveikinimai varžovams. Du mačai, du pratęsimai, dvi sunkios rungtynės. Atidavėme viską šiandien, bet to nebuvo gana. Bet didžiuojuosi savo auklėtiniais, nes kontroliavome rungtynes. Aišku, galėjome būti kai kada geresni, bet yra didelis „bet“. Kodėl mano žaidėjai nėra gerbiami? Kodėl E. Sumneris turi žaisti tik aštuonias minutes? Kodėl yra tas pats teisėjas, kuris praėjusiame mače J. Gorhamui nešvilpė pražangos puolime metant tritaškį?

Kodėl vilniečiai gali daryti, ką nori. Jie gali žudyti rinktinės žaidėją L. Lekavičių ir nėra fiksuojamos pražangos. Jaučiu, kad lyga ir visa aplinka nori, kad mes pralaimėtume. Esu patyręs pakankamai suprasti dalykus. Po antrųjų rungtynių su „Lietkabeliu“ labai greitai išėjo lygos pranešimas, kad buvo klaida ir lyga nubaudė teisėją.

Tuo pat metu, lyga nieko nepasakė apie paskutinę ataką ir pražangą prieš L.Lekavičių ir pražangą prieš K.Evansą, prieš prieš prasižengiant K.Hayesui. Aš matau daug dalykų, bet mano komanda yra gyva, mes kovojame, praradome svarbų žaidėją, pralaimėjome, nes prametėme laisvus metimus ir aišku, jog mes čia sugrįšime, tačiau aš turiu daug klausimų, į kuriuos nesulaukiu atsakymų. Aš gerbiu dalykus, kuriuos darote, bet noriu tos pačios pagarbos.

Peržiūrėjau klipą iš paskutinės atakos su E.Ulanovo reidu – tai aiški pražanga. Velnias, tai aiški pražanga, Tai suknistai aiški pražanga, tad kodėl jos nešvilpia?

Nes teisėjas, labai taktiškas asmuo, sako, kad tai yra „floateris“. O tuomet švilpia per pratęsimą toje pačioje situacijoje. Ar jie mano, kad gali mane apkvailinti? Ne. Blogiausią, ką jie gali padaryti, tai atimti iš mūsų rungtynes, bet esu pakankamai patyręs, žinau šį žaidimą labai gerai ir žinau, kaip vyksta dalykai. Noriu, kad mano žaidėjai liktų aikštelėje. Kiekvienas teisėjas švilpia pražangą E. Sumneriui. Jis yra atletas, aukštas, 5 pražangos, jokio mesto baudos metimo, Eurolygoje to nebūna“, – sakė A.Trinchieri.

„Bet mes tikrai galime žaisti geriau. Gerai žaidėme pirmoje rungtynių pusėje, vėliau kentėjome. Atsilikome, išsiveržėme į priekį, kontroliavome rungtynes, vėl paleidome, vėl sugrįžome. O kas tada? Kas tada? Aišku, akivaizdu, kad T.Dimša ir K. Hayesas turi mums labiau padėti. Jie turi grįžti į šią seriją ir žaisti geriau“, – kalbėjo A. Trinchieri.

Spaudos konferencijoje A. Trinchieri buvo pasiteirauta, ko reikia, kad komanda dar laimėtų serija. Jokia komanda LKL finale iš 0:2 nebuvo išsikapsčiusi 28 metus.

„Viena pergalė. Daugiau nereikia žiūrėti į priekį. Reikia dabar laimėti pirmadienį“, – sakė A. Trinchieri.

„Nesu nei daktaras, nei psichologas, – paklaustas apie psichologinę komandos būklę, vėliau atsakė italas. – Tikiu, kad mano komanda žaidė kietas rungtynes, rodėme pasididžiavimą ir žaidėme kietai, nors ir prametėme kelis metimus.

Kalbame apie rungtynes, kurios turėjo pasibaigti mūsų baudų metimais likus žaisti 0,8 sekundės. Kur yra tos jūsų psichologinės problemos? Du kartus pralaimėjome pratęsimuose dėl psichologinių problemų? Aišku, kad mums kažko trūksta ir tas kažkas yra Keenanas Evansas.

Neturime laiko ieškoti kitokio balanso puolime ir gynyboje, nes neturėjome rungtynių, kai jis patyrė traumą. Jau nekalbant apie lyderio traumos poveikį komandai.

Atvykome, sužaidėme geras rungtynes, bet pralaimėjome. Vėl turiu daug klausimų be atsakymų, kodėl šiandien pralaimėjome. Žinau klaidas, kurias darome ir turime žaisti geriau. Bet mums reikia daugiau žaidėjų rotacijoje, kurie galėtų prisidėti gynyboje, kovojant dėl kamuolių ir pataikant metimus. Bet psichologinių problemų nematau. Vienintelė problema, kad serijoje atsiliekame 0:2“.

Treneris kartu pagyrė varžovų kapitoną Margirį Normantą, kuris pelnė 23 taškus.

„Bravo jam. Jis buvo geras, pataikė metimus, problema ta, kad mūsų vidurio puolėjai turėjo labiau padėti L.Lekavičiui. Mūsų gynyba nebuvo pakankamai gera“, – pridūrė jis.

Kartu A. Trinchieri atskleidė, kad Brady Manekas mače nežaidė ne dėl traumos ar kitų aplinkybių, o tai buvo jo, kaip trenerio sprendimas.

apsimyzeliai makaronikas su edgaru nezaide tik verke ir krito po kojom maldaudami baudu ir nei vienos technines baudos geda zalgiriui
Kai per teisejus gavo pergale dovanu pries lietkabeli, tai teisejai buvo geri. Kai pralose, tai teisejai kalti.
Andrea,ar jau pasimiršo pergalė prieš Lietkabelį ? ...