ENG 2 SUI 1
    NED 2 TUR 1
    Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40

Penktadienio vakarą Vilniuje įvyko antrosios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. Pirmosiose rungtynėse pergalę įsirašę vilniečiai dar kartą po pratęsimo 104:94 (19:30; 25:20; 27:17; 16:20; 17:7) nugalėjo „Žalgirį“ ir serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė 2-0.

31

Primename, kad pirmosios šios iki trijų pergalių truksiančios serijos rungtynės įvyko trečiadienį Kaune, o jose po pratęsimo vieno taško persvara triumfavo Giedriaus Žibėno auklėtiniai (89:88). Tuo tarpu sekančios rungtynės įvyks jau birželio 10 d. Kaune.

Šeimininkus į pergalė vedė komandos kapitonas Margiris Normantas, kuris surinko 26 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir padavė 1 rezultatyvų perdavimą.

Tuo tarpu kauniečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Laurynas Birutis, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 1 rezultatyvus perdavimas.

Rungtynės prasidėjo nesėkminga svečių ataka, tuo tarpu šeimininkai jau pirmuoju šansu pelnė taškus (3:0). Netrukus A. Trinchieri komandos taškų kraitį atidarė Laurynas Birutis, kuris pelnė savo ekipai 5 taškus paeiliui (5:4). L. Biručiui į pagalbą kibo ir Edmondas Sumneris, po kurio taškų „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 4 taškais (11:7).

Įpusėjus kėliniui keletą sėkmingų atakų surengę kauniečiai jau buvo susikrovę dviženklę persvarą (17:7). Likus kiek daugiau nei dviem minutėms 2 taškus su pražanga pelnė Justinas Gorhamas ir šeimininkų atsilikimas sumažėjo iki vienženklio (16:25). Galiausiai su sirena metimą paleidęs Lukas Lekavičius leido pirmame kėlinyje savo komandai susikrauti 11 taškų pranašumą (30:19).

Antrąjį ketvirtį abi komandos pradėjo nesėkmingomis atakomis, tačiau netrukus užsikūręs „Rytas“ savo dviženklį atsilikimą nutirpdė iki 6 taškų (26:32). Pradėjus tiksėti antrajai kėlinio pusei G. Žibėno auklėtiniai ir toliau demonstravo charakterį, kol sumažino savo atsilikimą iki 2 taškų (34:36).

Visgi svečiams pavyko atsilaikyti vilniečių išpuoliams ir likus dar kiek daugiau nei dviem minutėms iki ilgosios pertraukos pirmavo 6 taškais (45:39). Per likusį laiką šeimininkams nepavyko pakeisti situacijos (44:50).

Po ilgosios pertraukos pradėjo kilti aistros ne tik tarp fanų, bet ir aikštėje. Jautėsi didesnis fiziškumas abejose aikštės pusėse, netrūko pražangų. Prabėgus vos kelioms trečiojo kėlinio minutėms 4-ąją pražangą užsidirbo E. Sumneris ir Javinas Delaurier (46:57).

Įpusėjus trečiajam kėliniui komandas skyrė 10 taškų (64:54), tačiau neilgam, nes šeimininkai ir vėl pradėjo artėti. Likus kiek daugiau nei trims kėlinio minutėms 4-ąją pražangą taip pat užsidirbo Kevarriusas Hayesas. Į kėlinio pabaigą prabudo ir Marcusas Fosteris, kurio tolimas metimas vilniečių atsilikimą sumažino iki minimalaus (64:65). Galiausiai šeimininkai palaužė kauniečius ir į lemiamą kėlinį išsinešė 4 taškų persvarą (71:67).

Neprabėgus net minutei lemiamame kėlinyje 5-ąją pražangą užsidirbo E. Sumneris, o baudų metimus realizavęs „Ryto“ kapitonas padidino savo komandos persvarą iki 6 taškų (73:67). Netrukus vieną iš savo žaidėjų prarado ir šeimininkai – 5-ąją pražangą užsidirbo J. Delaurier. Visgi kovos taip lengvai paleisti nenorėjo ir svečiai, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė tik 1 taškas (78:77). Galiausiai komandos keliavo į pratęsimą (87:87).

Papildomą atkarpą vilniečiai pradėjo penkiais taškais paeiliui – 92:87. R.J.Cole'o išprovokuota pražanga eliminavo iš rungtynių Arną Butkevičių, jo baudų metimai pakėlė skirtumą iki septynių taškų (98:91). M.Normantas „Žalgirio“ viltis daužė sudėtingu tritaškiu – 101:93.

„Rytas“: Margiris Normantas 26 (7/8 dvit., 2/4 trit., 25 n.b.), Martynas Echodas 18 (6/11 dvit., 7 atk. kam.), Robertas Cole 16 (3/7 dvit., 7 rez. perd., 22 n.b.), Marcusas Fosteris 12 (4/9 dvit., 1/4 trit., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8 (2/5 dvit., 8 atk. kam.), Justinas Gorhamas 7 (0/4 trit., 7 atk. kam.), Javinas DeLaurieris 5 (5 atk. kam.), Lukas Uleckas 3.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 36 n.b.), Edgaras Ulanovas 18 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 26 n.b.), Lukas Lekavičius 17 (4/8 dvit., 3/8 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Rolands Šmitsas 8 (5 atk. kam.), Demetre Riversas (2/4 trit.) ir Dovydas Giedraitis (2/7 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 6, Edmondas Sumneris, Kevarrius Hayesas ir Tomas Dimša po 4, Arnas Butkevičius 3 (4 atk. kam., -1 n.b.).

Sumnerį lauk, Dimšą lauk ir dar ką nors iš trenerių lauk.
dėsningas pralaimėjimas
. Treneris nepajėgus, lemiamas minutes nutarė žaisti be legionierių. Kam tada juos samdė? Vėl iššvaistyti ne tokie jau skurdūs pinigai.