Pareiškimą išplatino Didžiojo prizo lenktynininkų asociacija (GPDA), kuri pirmadienį sukūrė savo „Instagram“ paskyrą ir kurią iš karto pradėjo sekti didžioji dalis lenktynininkų.
GPDA vadovauja „Mercedes“ lenktynininkas George'as Russellas, kuris anksčiau užsiminė apie būsimą pareiškimą po FIA sprendimo skirti Maxui Verstappenui bausmę už vulgarų pasisakymą.
Ketvirtadienio rytą GPDA paskelbė savo pirmąjį įrašą, kuriame atvirai kritikavo FIA dėl kelių pastarojo meto klausimų.
„Kaip ir bet kuriame sporte, sportininkai privalo laikytis teisėjo sprendimo, patinka jiems tai ar ne, sutinka su juo ar ne. Toks yra sporto principas“, – rašoma pranešime. „Mūsų nariai – profesionalūs lenktynininkai, lenktyniaujantys „Formulėje 1“ – tarptautinio automobilių sporto viršūnėje. Jie yra šio sporto gladiatoriai, kurie kiekvieną savaitgalį geriausiai atstovauja mūsų aistrą bei demonstruoja įspūdingą šou žiūrovams“.
Pareiškime buvo paliestas ir M.Verstappeno atvejis, kuriam buvo skirtos visuomeninės paslaugos už tai, kad savo „Red Bull“ bolidą pavadino „prakeiktu“.
„Kalbant apie keiksmažodžius, egzistuoja skirtumas tarp įžeidžiančio ir neformalaus keiksmo. Pastarasis gali būti panaudotas apibūdinant prastą orą ar negyvą daiktą, pavyzdžiui, „Formulės 1“ bolidą arba sudėtingą vairavimo situaciją“, – teigiama pareiškime.
GPDA taip pat paragino FIA prezidentą atidžiau pasirinkti žodžius kalbant apie lenktynininkus, ypač viešai. M.Ben Sulayemas buvo sukritikuotas po savo pasisakymo, kuriame lenktynininkų keiksmus pavadino „repuojančių atlikėjų“ kalba.
„Raginame FIA prezidentą taip pat pagalvoti apie savo toną ir kalbą, kai kalba apie mūsų narius arba bendrauja su jais, tiek viešai, tiek privačiai“, – tęsiama pranešime.
Lenktynininkai taip pat išreiškė nepasitenkinimą dėl didelių baudų, kurias FIA skiria, tačiau nėra aišku, kaip ir kur šie pinigai yra naudojami. Pavyzdžiui, 2021 m. M.Verstappenui buvo skirta apie 50 000 svarų bauda už tai, kad jis palietė Lewiso Hamiltono automobilį.
„GPDA daugybę kartų išreiškė poziciją, kad piniginės baudos nėra tinkamos mūsų sportui. Pastaruosius trejus metus raginome FIA prezidentą atskleisti detales ir strategiją, kaip paskirstomos surinktos baudos ir kur šios lėšos yra panaudojamos“, – rašoma pranešime.
GPDA pabrėžė, kad finansinės baudos kenkia sporto įvaizdžiui ir vėl paragino FIA užtikrinti finansinį skaidrumą bei atvirą dialogą.
„Visos suinteresuotos šalys (FIA, „Formulė 1“, komandos ir GPDA) turėtų bendrai nuspręsti, kaip ir kur skiriamos lėšos, kad tai būtų naudinga mūsų sportui“, – skelbia lenktynininkai.
Pareiškimo pabaigoje lenktynininkai pabrėžė, kad siekia konstruktyvaus bendradarbiavimo su visomis suinteresuotomis šalimis, įskaitant FIA prezidentą, kad padėtų populiarinti šį sportą ir kurti jį ne tik savo, bet ir visų fanų, komandų bei kitų dalyvių labui.
„GPDA nori bendradarbiauti konstruktyviai su visomis suinteresuotomis šalimis, kad skatintų mūsų puikų sportą visų, kurie jame dirba, investuoja, stebi ir jį myli, labui. Mes prisidedame prie šio proceso“, – savo pranešimą užbaigė GPDA.