Nesenai atliktas tyrimas parodė, jog visame pasaulyje vyrai yra labiau patenkinti savo seksualiniu gyvenimu nei moterys. Apklausoje dalyvavo 13 882 moterų ir 13618 vyrų iš 29 pasaulio šalių. Visi dalyviai buvo mažiausiai 40 metų amžiaus.
Dalyviai buvo apklausti tema „seksualinė gerovė“, kurią sudarė fizinio ir emocinio seksualinių santykių pasitenkinimo įvertinimas, seksualinės sveikatos bei sekso svarba gyvenime. Moterys savo gerovę įvertino prasčiau visose kategorijose.
Tyrimą sudarė tokie klausimai:
- Vertinant bendrai, kiek laimingi buvote gyvenime (fiziniai, socialiniai aspektai, šeima, darbas) per pastaruosius 12 mėnesių?
- 12 mėnesių periode, kiek fiziškai patenkinti jautėtės santykiuose su partneriu?
- Kiek emociškai patenkinti buvote santykiuose su partneriu per paskutinius 12 mėnesių?
- Jeigu visą likusį gyvenimą jūsų seksualinė sveikata būtų tokia kaip šiandien, kaip dėl to jaustumėtės?
Taip pat dalyviai turėjo įvertinti, kaip stipriai sutinka ar nesutinka su šiais teiginiais:
- Vyresniems žmonėms seksas nereikalingas.
- Tikras vyras seksualiniams santykiams pasiruošęs betkada.
- Moterys moka geriau valdyti seksualinius troškimus nei vyrai.
- Moterų pareiga patenkinti partnerio seksualinius poreikius.
Tyrėjai pasidalino į tris grupes pagal šalis:
1 GRUPĖ: Vakarų Europa, Meksika, Austrija, Kanada, Naujoji Zelandija, Pietų Afrika, JAV.
2 GRUPĖ: Estija, Izraelis, Italija, Marokas, Turkija, Korėja, Malaizija, Filipinai, Brazilija.
3 GRUPĖ: Kinija, Indonezija, Japonija, Taivanas, Tailandas.
Pirmosios šalių grupės respondentai seksualinį pasitenkinimą įvertino aukščiausiai, tačiau antroji grupė nurodė didesnę sekso svarbą gyvenime. Trečiosios šalių grupės respondentai visais aspektais buvo mažiausiai patenkinti.
Apklausos dalyviai, kurie puikiai įvertino savo seksualinę sveikatą, geriau vertino ir dabartinį seksualinį gyvenimą. Tam sveikata turėjo didesnį poveikį nei amžius, rodo tyrimas. Taip pat svarbu, jog lyčių pasiskirstymo vienodumas pasitenkinimo aspektu didesnis tose valstybėse, kuriose labiau paplitusi lyčių lygybė.
Moterys beveik visose grupėse blogiau vertino savo seksualinį gyvenimą, seksualinę sveikatą bei kitus kriterijus. Tad panašu, kad tik amerikiečių moterys kovoja dėl seksualinės lygybės ir laimės lovoje, o kitose šalyse vis dar vyrauja nusistovėjusi moters, kaip vyro seksualinių troškimų patenkintojos, pozicija.
Kaip visada, tokie tyrimai aplenkia Lietuvą, belieka naiviai viltis, kad mūsų šalies moterys vis labiau tampa patenkintos seksualiniu gyvenimu.