• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterų seksualinė disfunkcija

Vyrai ir moterys taip sutverti, kad lytinis potraukis - tai natūraliausias dalykas. Lytinio gyvenimo reikšmė atlieka svarbų vaidmenį mūsų santykiuose. Būtų naivu tikėtis, kad be lytinės harmonijos įmanoma darni šeima.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie seksualines problemas, viena iš aktualiausių yra moterų seksualinė disfunkcija.

Seksualinė disfunkcija - būklė, priešinga libido (lytiniam potraukiui). Negalėjimas patirti orgazmo, skausmingi lytiniai santykiai (sumažėjusi lubrikacija, mankšties liaukos neišskiria sekreto), vaginizmas (nevalingi mankšties raumenų spazmai, dėl kurių sueitis tampa labai sunki arba neįmanoma).

REKLAMA

Lytinis potraukis gali sumažėti dėl fiziologinių ir psichologinių priežasčių.

Fiziologinės priežastys

Seksualinė disfunkcija gali atsirasti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, mankšties infekcijos, diabeto, insulto, dubens uždegimo, išsėtinės sklerozės ar Parkinsono ligos. Šios ligos sutrikdo lytinių organų aprūpinimą krauju, nervinių impulsų perdavimą bei hormonų balansą. Taip pat sumažinti geismą gali ir kai kurie medikamentai (pvz., antidepresantai).

REKLAMA
REKLAMA

Kartais skausmingi lytiniai santykiai gali būti po gimdymo, atlikus Cezario pjūvį. Nors dažniausiai randai užgyja per du mėnesius, skausmas gali jaustis ir vėliau (dažnai nervams sugyti reikia daugiau laiko nei audiniams).

Senstant silpnėja lytinis susijaudinimas ir jautrumas dėl sulėtėjusios kraujo apytakos ir sumažėjusio mankšties ir dubens organų aprūpinimo krauju. Taip pat senstant organizme mažėja ir hormono testosterono, kuris tiek vyrams, tiek ir moterims sukelia lytinį potraukį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichologinės priežastys

Seksualinę disfunkciją gali sukelti stresas, nuovargis, nerimas, kasdieninė rutina, konfliktinės situacijos ir kt. neigiamos emocijos. Nerimaujančios ir patiriančios įtampą moterys vengia lytinių santykių.

Seksualinį gyvenimą dažnai užgožia rutina ir nuobodulys. Kasdienybė atbukina jausmus.

Švelnūs prisilietimai, masažas mažina stresą bei įtampą. Intymus artumas verčia organizmą gaminti geros savijautos hormonų.

REKLAMA

Kad išvengtume seksualinių problemų turime atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą: į mitybą, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius.

Mityba

Labai svarbi subalansuota mityba. Patariama daug nevalgyti riebaus maisto, vartoti vaisių, daržovių bei sojų patiekalų. Labai svarbūs energijos šaltiniai, stiprinantys lytinį potraukį yra B grupės ir E vitaminai. E vitaminų gausu kviečių gemaluose, riešutuose, sėklose. B grupės vitaminų rasite žuvyje, mėsoje, kruopose, kiaušiniuose.

REKLAMA

Fizinis aktyvumas

Sportas – energijos šaltinis. Sportuojant spartėja kraujo apytaka, mažėja nerimas, gaminamas "laimės hormonasā€¯ – endorfinas.

Žalingi įpročiai

Neigiamai seksualinį potraukį veikia per didelis alkoholio kiekis. Šiek tiek alkoholio gali padėti atsipalaiduoti ar sužadinti geismą. Tačiau per didelis jo kiekis veikia atvirkščiai – sumažina gebėjimą patirti orgazmą.

Besaikis rūkymas gali sutrikdyti kraujotaką ir sumažinti lytinį potraukį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų