„Moterys turėtų suvokti, kad mityba ir gyvenimo būdas daro didelę įtaką jų galimybei pastoti“, - teigia darbo autorius Jorge E. Chavarro iš Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos.
Ketinančiųjų pastoti maiste turėtų netrūkti mononesočiųjų riebalų, o kenksmingųjų transgeninių riebalų reikėtų vengti. Joms rekomenduojama rinktis augalinės, o ne gyvulinės kilmės baltymus, žemo glikeminio indekso angliavandenius. Riebių pieno produktų visiškai atsisakyti nereikia, tačiau geriau juos vartoti saikingai. Be to, svarbu, kad maiste netrūktų vitaminų ir geležies. Taip pat moterys raginamos mesti rūkyti, atsisakyti alkoholio, apriboti kavos vartojimą ir daugiau judėti.
8 metus mokslininkai stebėjo 17 544 moterų mitybos įpročius ir gyvenimo būdo ypatumus. Visos šios moterys mėgino pastoti. Apibendrinus rezultatus pastebėta, kad moterims, kurios laikėsi aukščiau išvardytų mitybos principų, rečiau tekdavo gydytis nevaisingumą, susijusį su ovuliacijos sutrikimais. Joms taip pat rečiau (nors ir neženkliai) būdavo diagnozuojamas nevaisingumas dėl kitų priežasčių. Sveikai besimaitinančioms moterims rizika, kad kils vaisingumo problemų dėl ovuliacijos, sumažėja 66 proc., o rizika patirti nevaisingumą dėl kitų priežasčių – 27 proc.
Kitų gyvenimo būdo ypatybių analizė parodė, kad ne tik sveikai maitinantis, bet ir kontroliuojant savo svorį bei fizinį aktyvumą, nevaisingumas dėl ovuliacijos sutrikimų pasitaikydavo 69 proc. rečiau.