• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės negali visiškai valdyti savo sveikatos, tačiau nėščia moteris privalo būti atsargesnė, svarbiausia apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, ypač per pirmą nėštumo trimestrą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasakyti daug paprasčiau, negu tai padaryti. Nėštumo laikotarpiu vidutiniškai viena iš 20 moterų suserga užkrečiamąja liga. Gali atrodyti, kad tokia padėtis pasibaisėtina, tačiau dauguma užkrečiamųjų ligų yra visiškai nepavojingos. Tik nedaug ligų gali vaisiui pakenkti ir turėti įtakos būsimo kūdikio sveikatai.

REKLAMA

Kadangi dauguma virusinių ligų užsikrečiame nuo kitų žmonių, apsisaugoti įmanoma tik visiškai nuo jų atsiskyrus. Bet čia ne išeitis. Maži vaikai yra daugybės virusinių ligų nešiotojai, todėl derėtų vengti kontaktų su išbertais ar dėl neaiškių priežasčių karščiuojančiais vaikais.

REKLAMA
REKLAMA

 

Vaikiškos užkrečiamos ligos

Dvi užkrečiamosios virusinės ligos, kuriomis dažniausiai serga vaikai - vėjaraupiai ir raudonukė, - yra pavojingos nėščiosioms.

Vėjaraupiais susirgus per pirmas aštuonias nėštumo savaites smarkiai padidėja persileidimo galimybė, o jeigu jais susergama nuo 8 iki 20 nėštumo savaites, atsiranda 1-2 proc. tikimybė, kad būsimas kūdikis turės įgimtą vėjaraupių sindromą: gali būti nenormaliai išsivysčiusios galūnės, pakenkta akims, odai ir smegenims, paskutiniais nėštumo mėnesiais vaisius lėtai auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu pirmą kartą raudonuke susergate pirmaisiais nėštumo mėnesiais, gresia persileisti. Nėštumui nenutrūkus vaisius gali turėti labai sunkių sutrikimų, kaip antai: būti kurčias, aklas, protiškai atsilikęs, sirgti širdies yda. Laimei, dabar ši liga reta, nes beveik visos gimdyti galinčios moterys raudonuke yra persirgusios vaikystėje arba nuo jos paskiepytos.

REKLAMA

Bet kokiu atveju vienas iš pirmųjų kraujo tyrimų, daromas visoms nėščiosioms, yra raudonukės testas. Jeigu neturite imuniteto, iš karto po gimdymo turėtumėte pasiskiepyti ir ypač svarbu per visą nėštumą saugotis, kad neužsikrėstumėte.

Raudonukės skiepai yra gyvų mikroorganizmų vakcina, todėl moterims geriausiai pasiskiepyti dar prieš ketinant pastoti. Yra moterų, kurios pastoja beveik iš karto pasiskiepijusios.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje yra duomenų bazė, į kurią yra įtrauktos moterys, pastojusios maždaug tuo metu ar praėjus mažai laiko skiepijimosi nuo raudonukės. Laimei, nenustatyta jokių jų kūdikių apsigimimų ar sutrikimų. Kiaulytė, tymai ir poliomielitas nėščiosioms didelio pavojaus nekelia, nes išsivysčiusiose šalyse sėkmingai vykdoma skiepijimo nuo šių ligų programa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Peršalimas, gripas ir žarnyno infekcijos

Mažai tikėtina, kad peršalimo ligos galėtų paveikti jūsų būsimą kūdikį, tačiau smarkus karščiavimas pirmaisiais nėštumo mėnesiai gali sukelti persileidimą. Nemažai nėščiųjų persileidžia nuo gripo.

Jeigu smarkiai karščiuojate, gydytojas jums skirs saugių vaistų, tačiau tiks ir paprastos priemonės, tokios kaip kūno vėsinimas drungnu vandeniu suvilgyta kempinėle, drungna vonia ar vėsiu oru.

REKLAMA

Jeigu gripas jums kelia rimtą pavojų, nes sergate diabetu ar širdies ligomis, pasitarkite su gydytoju, ar nevertėtų kasmet skiepytis. Paprastai nėščiosios nuo gripo neskiepijamos, tačiau sergant minėtomis ligomis nėštumo metu susirgti gripu gali būti daug pavojingiau, negu nuo jo pasiskiepyti.

Susirgus užkrečiamosiomis virškinamojo trakto ligomis reikia ilsėtis ir gerti daug švarių skysčių. Labai menka tikimybė, kad šios ligos gali sukelti nėštumo komplikacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų