1. Briuso Lee metodas. Briusas Lee susirašydavo visas savo nerimo mintis ant popieriaus lapo. Suplėšydavo lapą į skutelius. Ir juos padegdavo. Laisvas nuo nerimo protas turi daugiau kūrybinio potencialo.
Baimė ir nerimas naudoja koncentraciją ir naikina kūrybingumą. Tavo du pirminiai turtai yra: tavo dėmesys ir tavo fizinė energija. Saugok ir plėtok tai.
2. Nerimo pupos. Tame nėra nieko filosofiško, tai grynai praktiškas metodas. Turėk su savim visada saujelę pupų ir stiklinę ar puoduką vandens. Kas kartą kai tik pagausi save nerimaujant – įmesk pupą į stiklinę su vandeniu.Vis dažniau pastebėdamas/-a save nerimaujant įgausi vis didesnį sąmoningumą. Kokia to nauda tau? Su geresniu sąmoningumu gali priimti geresnius sprendimus. Geresniais sprendimais gali gauti geresnius rezultatus.
3. Teiginiai. Stebėk kokius žodžius naudoji savo kalboje. Pavyzdžiui, skundimasis yra nerimo forma. Stebėk ką kalbi ir keisk negatyvius žodžius pozityviais. Ištarti žodžiai įtakoja pasąmonę ir kuria joje įsitikinimus apie tave patį/-čią ir tavo gyvenimą.
Naudojama pozityvi kalba sukurs „aš galiu“ jausmą (vietoje „aš negaliu“ jausmo), proto būsena pradės keistis, mažės baimių ir nerimo, turėsi daugiau energijos ir matysi pasaulį per gaivius ir pozityvius akinius.
4. Dėkingumas. Moksliškai patvirtinta, kad kasdienis užsirašymas už kokius įvykius esi dėkingas/-a savo gyvenime leidžia persikoncentruoti iš baimių į mažus tavo gyvenime vykstančius stebuklus. Nuolatinė baimė neleidžia pastebėti to kas yra gerai tavo gyvenime. Pagalvok apie tai. Kad ir kur bebūtum pasaulyje, kad ir ką bedarytum, garantuoju nutinka kažkas gero dienos bėgyje, kiekvieną dieną.
Taigi, kiekvieną dieną užsirašyk į savo užrašų knygutę bent 5 dalykus už kuriuos esi dėkingas/-a. Daryk tai bent 40 dienų ir pastebėsi didelius pokyčius savyje. Be to, pradėsi džiaugtis mažais kasdieniais dalykais ir ne tik, „Wow! Aš turiu šeimą kuri mane tikrai myli“, „Wow! Aš turiu darbą kuris mane užpildo“, „Wow! Aš kiekvieną dieną valgau sveiką maistą“, „Wow! Aš turiu stogą virš galvos“ ir panašiai. Kaip mano draugas sako, „Aš buvau labai nepatenkintas, kad neturiu naujų batų, kol nepamačiau žmogaus be kojų“.
5. Matyk problemas kaip gerą dalyką. Vieninteliai žmonės neturintys problemų, tai mirę žmonės. Visi turime problemų, ir tai yra gerai, nes jos padeda mums augti. Jos ateina tam, kad padėtų mums augti. Jos suteikia galimybę išreikšti savo kūrybingumui ir talentui. Aplodismentai problemoms! (juokiuosi) Suprantu, kad sunku turėti problemų, tačiau jose yra daugybė turtingo augimo tiek versle tiek asmeniniame gyvenime.
6. Pasidaryk sąrašą savo problemų ir imkis veiksmo, kad jas išspręsti. Skamba akivaizdžiai, tačiau dauguma žmonių galvoja apie problemas, bet nesiima jokių tinkamų veiksmų, kad jas išspręsti. Jie galvoja, kad yra aukos ir bejėgiai. Norėčiau tave padrąsinti, kad ir kokią problemą turi – imkis veiksmo ją išspręsti. Pusė kovos laimint prieš nerimą, yra ėmimasis jį sprendžiančio veiksmo.
7. Kiekvienoje problemoje matyk pamoką. Klausk savęs, „Kokia yra galimybė šioje problemoje?“. Pasidaryk sąrašą problemų, kad galėtum jas matyti ir paklausk savęs ties kiekviena, „Kokia galimybė yra šioje problemoje?“, nes pažadu tau – kiekvienoje problemoje bus didelė galimybė pagerinti verslą, santykius, gyvenimą, įgauti geresnį įsitikinimą ar pasikeisti kas esi ir augti iš baimės į vis didesnę savęs pasitikėjimo ir atsipalaidavimo zoną.
8. Išmok medituoti. Medituodamas/-a pagerinsi savo koncentraciją. Natūraliai būsi tai kas esi. Turėsi daugiau energijos. Jausi daug didesnį ryšį su aplinka. Džiaugsmą tu pradedi imti iš vidaus, todėl niekas negali jo iš tavęs atimti. Nei duoti. Esi tiesiog laimingas/-a, ir tuo pačiu atsidarai pozityvioms naujoms galimybėms. Sėkmė ir baimė yra du skirtingi dalykai.
T. Rakauskas