Vokietijos pramonės lyderiai pabrėžia, kad už šalies poziciją karo atžvilgiu moka JAV rinkoje dirbančios Vokietijos įmonės.
Vokietijos pramonės federacijos BDI direktorius pažymėjo, kad beveik 500 JAV veikiančių Vokietijos bendrovių tyrimo metu paaiškėjo, jog dėl Vokietijos nepritarimo JAV karinei operacijai Irake kai kurių iš jų apyvarta sumažėjo, o dar kelios prarado dalį viešojo sektoriaus užsakymų.
"Privataus vartojimo atžvilgiu kelios įmonės jau nukentėjo, pavyzdžiui, aludariai - jų pardavimo apimtis akivaizdžiai mažėja dėl Vokietijos priešinimosi karui", - pareiškė Ludolfas von Wartenbergas (Ludolfas fon Vartenbergas).
Valstybiniame sektoriuje JAV vietos valdžia atšaukė kelis Vokietijos įmonėms pateiktus užsakymus saugumo technologijų, programinės įrangos ir elektronikos bei ginkluotės sektoriuose.
Jungtinėms Amerikos Valstijoms tenka apie 10 proc. Vokietijos eksporto. Didžiausioje pasaulio rinkoje veikia 3 tūkstančiai Vokietijos bendrovių, kuriose dirba maždaug milijonas žmonių. Tačiau, kaip pažymi L. von Wartenbergas, iki šiol pasitaikė tik keli nesusiję diskriminacijos atvejai.
"Kol kas tai dar nerimta, tačiau mes privalome akylai stebėti situaciją", - pažymėjo L. von Wartenbergas, pridurdamas, kad Vokietijos ir JAV įmonių vadovai gegužės mėnesį planuojamame susitikime bandys sureguliuoti santykius tarp dviejų valstybių.
"Mes norime išaiškinti, kad visi, kurie ragins boikotuoti prancūziškas ar vokiškas prekes, galiausiai pakenks JAV interesams", - pabrėžė pareigūnas.
“Reuters”-ELTA