Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderiai sveikina liberalų, centristų ir moderniųjų krikščionių demokratų jungimąsi į vieną politinę jėgą, bet nevienareikšmiškai vertina savo vienijimosi su socialliberalais perspektyvas.
"Aš asmeniškai ir mano kolegos vienijimosi procesą vertiname teigiamai. Tai duoda aiškumą mūsų visuomenei, mūsų elektoratui, bus lengviau pasirinkti artėjančiuose Europos Parlamento ir Seimo rinkimuose", - pirmadienį (03.24) Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė LSDP pirmininko pirmasis pavaduotojas parlamentaras Česlovas Juršėnas.
Savaitgalį Kaune posėdžiavęs Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) suvažiavimas pritarė gegužę numatomam partijos jungimuisi su Lietuvos centro sąjunga (LCS) ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga (MKDS).
Č. Juršėnas pažymėjo, jog būsimai politinei jėgai "svorio suteiks" ir kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus figūra.
V. Adamkus šeštadienį dalyvavo LLS suvažiavime, kuriame paragino liberalus vienyti centro ir dešinės jėgas, kad būtų sukurta atsvara dabar valdžioje esantiems kairiesiems.
Č. Juršėno nuomone, lieka klausimas, "ar visi besivienijantys susijungs". "Tai yra vienas šešėlis, kuris yra aiškiai matomas", - pažymėjo jis.
Partijų vienijimuisi priešinasi buvęs LCS lyderis Romualdas Ozolas, taip pat kai kurie liberalų ir moderniųjų krikščionių demokratų veikėjai.
Tačiau kairiųjų flange kol kas taip pat tvyro migla dėl LSDP jungimosi su valdančiosios koalicijos partnere Naująja sąjunga (NS, socialliberalais).
LSDP lyderis premjeras Algirdas Brazauskas neseniai interviu žurnalui "Veidas" sakė, kad gegužę vyksiančiame partijos suvažiavime turėtų iškilti klausimas dėl partijų vienijimosi. Jis taip pat teigė, kad dauguma NS narių vienijimuisi pritaria, tačiau tam prieštarauja kai kurie NS vadovai.
"Mūsų partija yra demokratiška ir suvažiavime žmonėms kalba tai, ką nori pasakyti. Jeigu aš turėsiu galimybę kalbėti, tai aš asmeniškai šitą problemą kelsiu", - Seime spaudos konferencijoje sakė Č. Juršėnas, paprašytas pakomentuoti jungimosi su socialliberalais perspektyvas.
"Aš asmeniškai linkęs šią problemą kelti ir aš čia matau perspektyvą, bet tai yra mano asmeninė nuomonė", - pridūrė jis.
LSDP vadovybėje šiuo klausimu nėra vieningos nuomonės.
"Kadangi partija demokratiška, tai vieni tą problemą kels, kiti - ne", - sakė toje pačioje spaudos konferencijoje dalyvavęs LSDP pirmasis pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis.
"Vienijamasis yra ne vienos partijos, o abipusis procesas dėl to reikia labai atsargiai diskutuoti. Kiek aš žinau, NS taryboje toks klausimas nebuvo svarstomas", - pažymėjo jis.
NS taryba yra nusprendusi stiprinti partiją ir savarankiškai dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
BNS