• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo valdyba penktadienį apsispręs dėl neeilinio plenarinio Seimo posėdžio sušaukimo. Jame gali būti sudaryta speciali tyrimo komisija Seimo vadovams ir frakcijų seniūnams Valstybės saugumo departamento (VSD) ketvirtadienį pateiktai Prezidentūrą kompromituojančiai medžiagai vertinti.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl VSD informacijos Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ketvirtadienį kalbėjosi su Prezidentu Rolandu Paksu. Atsižvelgus į susiklosčiusias aplinkybes, nutarta sustabdyti VSD generalinio direktoriaus Mečio Laurinkaus atšaukimo iš pareigų procedūrą.

REKLAMA

Kaip Eltai ketvirtadienį sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, neeilinis plenarinis posėdis gali būti sušauktas penktadienį, tačiau, anot Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo Česlovo Juršėno, labiau tikėtina posėdžio diena - pirmadienis.

Eltos paklaustas, kodėl, jo manymu, Prezidentūrą kompromituojančią medžiagą VSD pateikė departamento tarpuvaldžiu, traukiantis iš generalinio direktoriaus pareigų M. Laurinkui, Č. Juršėnas tik spėjo: "Galbūt paskutinėmis akimirkomis gavo informaciją? O gal tai tam tikra taktika?"

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Liberalų ir centro frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis Eltai prisipažino, kad, jo akimis, VSD medžiaga - įtikinanti. Jis teigė įžvelgiąs grėsmę nacionaliniam Lietuvos saugumui ir stebėjosi LTV "Panoramoje" apie sąmokslą prabilusio Prezidento R. Pakso reakcija į jos pasirodymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Net jei pateikta medžiaga tiesiogiai nesietina su Prezidentu, ji sietina su vienu iš svarbiausių jo patarėjų, o tai kompromituoja ir Prezidentą", - sakė E. Masiulis.

Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Arvydas Vidžiūnas irgi pabrėžė, jog "visa bloga, kas paaiškėja vykstant Prezidentūroje, yra blogas ženklas pačiam Prezidentui".

REKLAMA

Apie tolesnę įvykių raidą Eltos klaustas Vilniaus Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Raimundas Lopata atsakė lakoniškai: "Arba valstybės apkalta, arba išsiplovimas".

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 74-asis straipsnis numato, kad, Prezidentui šiurkščiai pažeidus Konstituciją, sulaužius priesaiką arba paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas trijų penktadalių visų narių balsų dauguma gali pašalinti jį iš užimamų pareigų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų