• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SA "Londono žinios"

Škotai nepatenkinti J.Blėdaitės žudikų įkalinimu jų šalyje

Penktadienį pasibaigęs nužudytos lietuvaitės Jolantos Blėdaitės bylos nagrinėjimas sukėlė nepasitenkinimo bangą tarp Škotijos srities Anguso gyventojų. Nepasitenkinimo priežastis - milijoninės sumos nuteistųjų 41 metų Vito Plytnyko ir dvidešimtmečio Aleksandro Skirdos išlaikymui, kurias turės sumokėti mokesčių mokėtojai.

REKLAMA
REKLAMA

Priminsime, kad V. Plytnykas ir A. Skirda penktadienį nuteisti kalėti iki gyvos galvos su galimybe prašyti malonės tik po dviejų dešimtmečių. V. Plytnikas malonės prašymą galės pateikti po 28 metų, A. Skirda - po 20 metų.

REKLAMA

Nors teismo proceso metu buvo manyta, kad abu žmogžudčius atlikti bausmės bus išgelbėti į Lietuvą, nuspręsta juos įkalinti Škotijoje. "Normalu, kad nuteistieji bausmę atlieka ten, kur įvykdė nusikaltimą", - teigė Škotijos kalėjimų tarnybos tstovas.

Turint galvoje, kad vieno kalinio išlaikymas Škotijos mokesčių mokėtojams kainuoja apie 650 svarų sterlingų per savaitę, V. Plytnyko ir A. Skirdos bausmės atlikimas atsieis apie 2 milijonus svarų sterlingų. Breikino miestelio, kuriame buvo įvykdytas nusikaltimas, gyventoja teigia, kad toks sprendimas - pasityčiojimas ne tik iš Škotijos gyventojų, bet ir iš nužudytosios giminaičių. "Tai tiesiog gėda. Jie turėtų būti nedelsiant deportuoti į Lietuvą, kur, esu įsitikinusi, jų gyvenimas už grotų nebūtų toks komfortabilus, koks yra mūsų pataisos institucijose", - piktinosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Brikino bendruomenės tarybos pirmininkas Daglas Murėjus taip pat apgailestavo, kad žudikai nebuvo deportuoti į Lietuvą. "Už nusikaltimą, kurį įvykdė, jie nusipelnė griežtesnių įkalinimo sąlygų. Tai padėtų susimąstyti apie įvykdytą poelgį. Sutinku, jog jų įkalinimo laikas ilgas, tačiau kuo ilgiau jie bus Škotijos kalėjime, tuo daugiau pinigų tai kainuos mūsų mokesčių mokėtojams", - aiškino D. Murėjus. Kalbėdamas apie bausmės dydį, pirmininkas apgailestavo dėl "per trumpo įkalinimo laiko" A. Skirdai. "Jeigu po 20 metų jo malonės prašymas bus patenkintas, jis išeis būdamas 40-ies - tik 5 metais vyresnis už nužudytąją - ir turės daug laiko džiaugtis likusiu gyvenimu. Deja, šią galimybę jis atėmė iš Jolantos".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Karalystės pasienio tarnybos atstovė teigė, kad atsižvelgiant į bausmės laiką, lietuviai turėjo būti deportuoti į Lietuvą, tačiau kiekvieną atvejį stengiamasi vertinti individualiai, atsižvelgiant tiek į žmogaus teisių standartus, tiek į valstybę, iš kurios kilęs nusikaltėlis. Lietuva priklauso Europos ekonominei bendrijai (EEA), o pagal įstatymą jos gyventojams yra suteikta teisė gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje. Tačiau ji teigė, kad pastaruoju metu tarnyba elgiasi vis griežčiau ir per praėjusius 2 metus iš šalies buvo deportuota daugiau nei 9000 EEA šalių piliečių.

Didžiausio Anguso srities miesto Arbrouto tarybos narys Džimas Milaras išreiškė didelį susirūpinimą, kaip jau anksčiau Lietuvoje teistas V. Plytnykas sugebėjo patekti į Jungtinę Karalystę. "Jeigu mūsų valdžia tinkamai tikrintų įvažiuojančių asmenų kriminalinę praeitį, šios tragedijos buvo galima išvengti. Pareigūnai turėtų užtikrinti, kad įvykdžiusiems nusikaltimus užsieniečiams nebūtų leista laisvai įvažiuoti į D. Britaniją".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų