• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patekus į avariją ne visada pavyksta greitai išreikalauti kompensaciją už apgadintą automobilį.

REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojai ne visada turi reikiamų žinių. Praktika rodo, jog nepalankiausioje padėtyje atsiduria nukentėjusysis. Avarijos kaltininkai dažnai apsiriboja tuo, kad praneša nukentėjusiajam, kurioje draudimo kompanijoje pirko transporto priemonių savininkų civilinės atsakomybės draudimo polisą. Pasak draudimo kompanijos „PZU Lietuva“ Klaipėdos filialo direktorės Lidijos Karaciejienės, į avariją patekę vairuotojai, iškvietę policijos patrulį, per tris dienas privalo apie įvykį pranešti savo draudimo kompanijoms.

REKLAMA

Kai policija nustato avarijos kaltininką, nukentėjusysis kreipiasi į kompaniją, kurioje apsidraudęs kaltininkas. „Kompanijos ekspertai apžiūri nukentėjusiojo automobilį, surašo defektacijos aktą, - sakė L. Karaciejienė. - Vėliau draudimo kompanija derasi su nukentėjusiuoju – kartu sprendžiama, kokiame autoservise (kompanijos partneryje ar nukentėjusiojo pasiūlytame) bus remontuojamas automobilis.“ Įstatymas leidžia kompensacijos reikalauti pinigais. Jeigu automobiliui taikomas garantinis aptarnavimas, nukentėjusysis turi kreiptis į serviso įmonę, kuri taip pat įvertins nuostolius.

REKLAMA
REKLAMA

Žalos atlyginimo praktika rodo, kad jeigu kompensaciją skaičiuoja draudimo kompanija, klientas gauna mažiau nei gautų skaičiuojant autoservisui. Taip yra ne tik dėl natūralaus noro sutaupyti ar daugiau uždirbti. Draudimo kompanijos neskaičiuoja pridėtinės vertės mokesčio.

Kai kuriuos automobilius, ypač naujus, vertėtų apdrausti papildomu, vadinamuoju „kasko“ draudimu. Pasak L. Karaciejienės, „LZU Lietuva“ draudžia iki 15 metų automobilius. „Tačiau senų automobilių, kurių kaina neviršija 4 tūkstančių litų, neverta drausti „kasko“ draudimu, nes minimali įmoka gali siekti 800 Lt. (Senoviniai automobiliai, kurių vertę kiekvienu atveju ekspertai nustato individualiai, „kasko“ draudimu gali būti draudžiami ir senesni nei 15 metų.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartais kompensacija nukentėjusiajam nemokama. „Klaipėda“ rašė apie tokius atvejus, kai policija negalėjo nustatyti avarijos kaltininko ar jo buvimo vietos. Tokiu atveju nėra iš ko reikalauti kompensacijos – tada naudingas „kasko“ draudimas. Avarijos kaltininkas patiria mažiau nepatogumų nei nukentėjusysis. Jam nereikia derėtis su policija, kad skubiai išduotų protokolą, su draudimo kompanija, bartis su nesąžiningais remontininkais. Jis tik moka baudą už avarijos sukėlimą, o kitais metais – daugiau už naują draudimo polisą.

Valerijus Rajevskis

“Klaipėda” (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų