• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį (07.04) Seimas, priimdamas Lietuvos prezidento Rolando Pakso pasiūlytas Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, sudarė teisines prielaidas atleisti iš darbo etikos principus pažeidusius valstybės tarnautojus.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas vieningai 55 balsais priimtas dokumentas numato, kad tokie asmenys trejus metus nuo jų atleidimo iš pareigų dienos nebebus priimami į valstybės tarnybą. Beje, Seimas sušvelnino šią nuostatą, nes Lietuvos prezidentas siūlė penkerių metų terminą.

REKLAMA

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Petras Papovas “Eltai” sakė, kad trejų metų terminas yra realesnis, nes ilgesnis - penkerių metų - labiau sietinas, jo nuomone, su kriminaliniais nusikaltimais.

Įstatymo pataisų priėmimas įgalins atleisti iš valstybės tarnybos ne tik tuos valstybės tarnautojus, kurių įvykdyta veika tiesiogiai numatyta Baudžiamajame kodekse ar Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme, bet ir tuos, kurie grubiai pažeidę pagrindinius valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principus, susikompromituoja ir taip pažemina valstybės tarnautojo vardą. Valstybės tarnybos įstatymas papildytas nauja sąvoka - piktnaudžiavimo tarnyba sąvoka.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo priimtas įstatymas taip pat numato, kad atleidimui iš pareigų dėl piktnaudžiavimo tarnyba neturėtų būti taikomas bendrasis 6 mėnesių nuo nusižengimo padarymo dienos tarnybinės nuobaudos paskyrimo terminas.

Lietuvos prezidentas R. Paksas, vertindamas priimtas pataisas, pasidžiaugė, kad Seimas pagaliau ryžosi imtis konkrečių kovos prieš korupcija žingsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tai tik pradžia. Tikiuosi, kad ir kitos mano antikorupcinės iniciatyvos bus adekvačiai priimamos", - teigė Respublikos prezidentas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas sakė manąs, kad priimtas įstatymas yra stipri kovos su korupcijos priemonė.

REKLAMA

“Eltos” paklaustas, ar įstatymo nuostatos gali turėti grįžtamąją galią, A. Sadeckas pažymėjo, kad tai priklausys ir nuo darbdavių. "Tačiau ateičiai toks įstatymas bus labai rimta prevencinė priemonė. Valstybės tarnautojai tikrai turės susimąstyti prieš tam tikrų žingsnių darymą", sakė A. Sadeckas.

REKLAMA

Beje, panašų Valstybės tarnybos įstatymo pataisų projektą, kuriuo siekiama sudrausminti nesąžiningus valstybės tarnautojus, Seimui buvo pateikę parlamentarai Alvydas Sadeckas ir Petras Papovas. Šio projekto nuostatos, irgi numatančios galimybę atleisti iš darbo valstybės tarnautojus už piktnaudžiavimą valstybės tarnyba, buvo sujungtos su šalies vadovo pasiūlytu projektu.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų