Lietuvos balsas išsiplėtusioje Europos Sąjungoje (ES) priklausys nuo jos sugebėjimo parengti konstruktyvius bei argumentuotus siūlymus, teigia Vilniuje viešintis Švedijos premjeras Goranas Perssonas (Joranas Peršonas).
"Lietuva turi didelės patirties ir jei ji sugebės pagrįsti bei argumentuotai parengti savo poziciją, ji darys didelę įtaką ES ir galės bendradarbiauti tiek su mažom, tiek su didelėm valstybėm", - sakė jis antradienį (05.06) spaudos konferencijoje po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Brazausku.
Jo nuomone, mažųjų ir vidutinių valstybių balsas ES ir dabar girdimas "pakankamai aiškiai".
"Švedijos pavyzdys rodo, kad kai mes turime gerų ir racionalių pasiūlymų, mūsų klausosi. Gerai pagrįsti, protingi argumentai derybose nulemia sprendimus", - sakė jis, pridurdamas, kad ES nėra nuolatinės daugumos - ji formuojama kiekvienu konkrečiu klausimu.
G. Perssonas teigė pokalbyje su A. Brazausku pasveikinęs Lietuvą baigus derybas su ES ir pripažinęs, kad Lietuvos derybiniai rezultatai yra vieni geriausių. Jis taip pat pasveikino Lietuvą išsprendus Kaliningrado tranzito problemą, teigdamas, kad šis sprendimas atitinka ES interesus.
Švedijos premjeras išreiškė viltį, kad netrukus Švedija kaimynystėje turės naujas ES nares, kurias vienys bendri interesai. Jis pabrėžė būtinybę plėtoti bendradarbiavimą tarp Suomijos, Danijos, Švedijos ir Baltijos šalių. Jo nuomone, ateityje prie šios grupės reikėtų pabandyti pritraukti Lenkiją ir Vokietiją. Tuomet, pasak G. Perssono, Baltijos jūros regione susidarytų stabili valstybių grupė, turėsianti didelę įtaką Europos Sąjungai.
G. Personas antradienį taip pat susitiks su prezidentu Rolandu Paksu, Seimo pirmininku Artūru Paulausku, o vakare grįš į Stokholmą.
Derybas dėl narystės ES pernai gruodį baigusi Lietuva ES nare tikisi tapti kitų metų gegužę. Šį šeštadienį ir sekmadienį vyks referendumas dėl Lietuvos narystės ES.
BNS