• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorius Vytautas Landsbergis ketina pateikti įstatymo pataisą, kuria bus siekiama pripažinti, kad tarnybos sovietinėje kariuomenėje laikas būtų įskaičiuojamas į bendrą darbo stažą.

REKLAMA
REKLAMA

"Sieksiu, kad priverstinės tarnybos sovietinėje armijoje laikas, kuris dabar prilyginamas savarankiškam darbui, tokiam kaip ligonio slaugymas šeimoje ar kunigo paslaugos, būtų įskaičiuojamas į darbo stažą, nes yra labai svarbu, kad būtų pripažinta, jog žmogus, išvežtas atlikti karinę tarnybą į Tolimuosius Rytus, prie Kinijos sienos, ten neturistavo", - pirmadienį (08.04) surengtoje spaudos konferencijoje sakė opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos Seime narys V. Landsbergis.

REKLAMA

Anot jo, pataisa bus teikiama rudenį, Seimui pradėjus naują sesiją.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas, neįskaitantis tarnybos sovietinėje kariuomenėje laiko į bendrą darbo stažą, buvo priimtas 1994 metais.

Pasak V. Landsbergio, atlikdami prievartinę tarnybą sovietinėje armijoje, žmonės dažnai dirbo statybos batalionuose.

REKLAMA
REKLAMA

"Atliekantys tarnybą žmonės buvo nemokama darbo jėga, taip pat, kaip ir tremtiniai, tačiau šių žmonių tremties laikas įskaičiuojamas į darbo stažą, o atlikusių karinę prievolę - ne, ir tai yra neteisinga", - kalbėjo V. Landsbergis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas liepos 8 dieną atmetė pensininko iš Trakų Romualdo Lanko, siekusio, kad tarnyba sovietinėje armijoje būtų pripažinta kaip prievartinis darbas, skundą ir nepatenkino prašymo tarnybos laiką sovietų armijoje prilyginti bendrajam pensijų draudimo stažui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti nepakeistą Vilniaus apygardos teismo administracinio teismo nutartį, kurioje rašoma, kad asmenų, išvežtų priverstiniams darbams, laikas prilygintas darbo stažui todėl, kad prieš šiuos asmenis buvo taikomos akivaizdžios represinės priemonės, to negalima pasakyti apie būtinąją tarnybą sovietinėje armijoje.

R. Lankas, norėdamas apginti savo teises, žada kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų