• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) karą su Saddamu Husseinu (Sadamu Huseinu) yra pasiryžęs pradėti per kelias artimiausias savaites, jei reikės - ir be Jungtinių Tautų (JT) paramos, rašo britų kairysis dienraštis "The Guardian", remdamasis patikimais šaltiniais Vašingtone ir Londone.

REKLAMA
REKLAMA

JAV prezidentas "įtampą padidins" antradienį, darydamas savo metinį pranešimą.

"Prezidentas Bushas daro spaudimą, kuris nuolat jaučiamas, - sakė vienas Europos pareigūnas. - Jie kalba apie savaites, ne apie mėnesius. Mėnesiai - dabar uždraustas žodis".

REKLAMA

G. W. Bushas nori, kad JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) pirmadienį iš karto po ginklų inspektorių ataskaitos Jungtinėms Tautoms iškeltų karo veiksmų klausimą paskelbdamas įrodymus, kad Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas) pažeidė JT rezoliucijas.

Vašingtone tokia įvykių eiga vadinama Adlai Stevensono (Adlėjaus Stivensono) momentu - taip Vašingtonas trumpai vadina savo žvalgybinės informacijos pateikimą.

REKLAMA
REKLAMA

A. Stevensonas 1962 metų Kubos raketų krizės metu buvo JAV ambasadorius Jungtinėse Tautose ir dramatiškai paprieštaravo Sovietų Sąjungos pasiuntiniui pateikdamas iš oro padarytas nuotraukas, kurios įrodė, jog Kuboje paleidimui rengiamos branduolinės raketos.

Britų vyriausybė sunerimo dėl tokio JAV administracijos skubotumo siekiant kulminacinės atomazgos. Britai laikosi griežtos pozicijos, kad apie sprendimą pradėti karą neturėtų būti paskelbta prieš tai, kai Tony Blairas (Tonis Bleras) kitą penktadienį nuskris į Jungtines Valstijas susitikti su G. W. Bushu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar lemiamas momentas bus metinė JAV prezidento kalba. Pasak šaltinio Vašingtone, JAV administracijoje liko požiūrių skirtumai dėl tikslaus karo pradžios laiko. JAV gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas (Donaldas Ramsfeldas) nori, kad G. W.Bushas nustatytų aiškią, netolimos ateities datą, tačiau tam priešinasi C. Powellas, kuris prašo skirti dar truputį laiko diplomatinėms pastangoms suformuoti koaliciją.

REKLAMA

Tačiau abi stovyklos administracijoje vis aiškiau nurodo, kad atomazga bus karo veiksmai, nesvarbu, ar su JT parama, ar be jos.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Ari Fleischeris (Aris Fleišeris) ketvirtadienį nesuteikė didesnės reikšmės augančioms Europoje antikarinėms nuotaikoms, kurias labiausiai kursto Prancūzija.

Visiškai įmanoma, kad Prancūzija nedalyvaus, sakė jis ir pridūrė, kad karinę operaciją parems Didžioji Britanija, Australija, Italija, Ispanija ir "praktiškai visos Rytų Europos šalys".

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų