Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui pirmadienį Paryžiuje įteikti UNESCO geros valios ambasadoriaus žinių visuomenei įgaliojimai. "Šiandien tampu man brangios UNESCO šeimos nariu. Man tai didelė garbė ir didelė atsakomybė", - inauguracijos ceremonijoje kalbėjo V.Adamkus.
Pasak jo, globalizacijai sparčiai keičiant pasaulį, dalinant jai valstybes ir tautas į pažangias ir atsiliekančias, labai svarbu humanizuoti ir harmonizuoti globalizacijos procesą.
"Ir šiame darbe UNESCO vaidmuo yra kertinis", - pabrėžė V.Adamkus.
V.Adamkaus nuomone, UNESCO dalyvavimas pasaulinės žinių visuomenės kūrime - vienas iš būdų humanizuoti dabarties pasaulį, palaikyti ir stiprinti dialogą tarp civilizacijų, tautų ir kultūrų.
"Žinių visuomenė - tai ne tik informacines technologijas naudojanti žmonių bendrija. Tai, visų pirma, išsilavinusi, išmintinga, laisvos dvasios visuomenė. Žinių visuomenę turėtume suvokti ir kaip aktyvią pilietinę visuomenę, kurios nariai gali ir sugeba dalyvauti viešuosius reikalus svarstant ir tvarkant", - teigė V.Adamkus.
Pasak V.Adamkaus, informacijos technologijos yra viena iš pasaulinės žinių visuomenės kūrimo priemonių.
"Mes galime ir turime šią priemonę kuo efektyviau panaudoti švietimo visuotinumui užtikrinti, nacionalinėms kultūroms plėtoti ir jų dialogui stiprinti. Būtent informacinės technologijos gali mums šiandien padėti išsaugoti pasaulio civilizacijų, kultūrų ir kalbų įvairovę", - sakė jis.
Inauguracijos ceremonijoje dalyvavo Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, kuris atvyko į pirmadienį Paryžiuje prasidėjusią UNESCO generalinės konferencijos sesiją.V.Adamkaus misija aprėps atstovavimą žinių visuomenės idėjoms įvairiuose renginiuose daugelyje pasaulio valstybių.
Žinių visuomenės srityje UNESCO užsiima interneto sklaida, bendruomenių interneto centrų steigimu, bibliotekų ir archyvų modernizavimu, e-vyriausybės plėtra, informacinių technologijų diegimu švietimo ir sprendimų priėmimo struktūrose.
UNESCO geros valios ambasadoriaus garbės titulą pasaulyje turi 36 žmonės. Jais tampa žinomi kultūros, meno ir mokslo veikėjai, iškilūs kadencijas baigę valstybių vadovai.
Tarp UNESCO garbės ambasadorių - operos dainininkė Montseratt Caballe (Monserat Kabaljė), aktorė Catherine Deneuve (Katrin Deniov), futbolininkas Edsonas Pele (Edsonas Pele), Liuksemburgo didžioji kunigaikštienė Marija Teresa, violončelininkas Mstislavas Rostropovičius, buvusi Islandijos prezidentė Vigdis Finnbogadottir.
BNS