• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį JAV valdžios pareigūnai paskelbė, kad gegužės mėnesį pakilusios būsto ir jo nuomos kainos šalyje bazinę infliaciją padidino iki aukščiausio lygio per paskutinius devynis mėnesius. Šie duomenys turėtų apraminti nuogąstavimus dėl defliacijos grėsmės.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau bendras infliacijos lygis nepakito dėl nukritusių energijos kainų.

Darbo departamentas nurodė, jog gegužę Jungtinių Valstijų infliaciją nusakyti naudojamas vartojimo kainų indeksas (VKI) nepakito. Tačiau vadinamasis bazinis VKI, kuris neatsižvelgia į nepastovias maisto ir energijos kainas, pasistiebė 0,3 proc. Pastarasis prieaugis buvo sparčiausias nuo praėjusių metų rugpjūčio, kuomet užfiksuotas toks pat 0,3 proc. bazinio VKI augimas.

REKLAMA

Iki šiol šių metų bazinė infliacija mažėjo, skatindama nuogąstavimus, jog ekonomiką gali apimti defliacija - potencialiai pavojinga padėtis, kai smunka bendras vartojimo kainų lygis. Vis dėlto naujieji bazinio VKI duomenys padėjo padidinti bendros infliacijos metinį augimą iki 1,6 proc. - šiek tiek daugiau už balandį užfiksuotą žemiausią lygį per pastaruosius 37 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo departamento paskelbti duomenys turėtų nuraminti nuogąstaujančius dėl defliacijos. JAV Federalinio iždo banko pareigūnai yra minėję, kad krintančių kainų rizika yra gana nedidelė, nors ir pripažino, jog jei defliacija kiltų, ji galėtų pakenkti banko pastangoms paspartinti ekonomikos augimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Federalinio iždo banko vadovas Alanas Grinspenas (Alan Greenspan) teigė, kad potencialios defliacijos kaina leidžia imtis daug griežtesnių už įprastines apsisaugojimo priemonių pinigų politikoje.

Daugelis tikisi, kad bankas kitos savaitės posėdyje apkarpys palūkanų normas iki nuo 1958 metų nematyto lygio. Nuo 2001-ųjų pradžios jau dvyliką kartų mažintos palūkanų normos šiuo metu siekia 1,25 proc. ir yra mažiausios per pastaruosius 42 metus.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų