Birželio 1-3 dienomis Prancūzijos kurorte Eviane vykstantis labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio valstybių vadovų susitikimas yra savotiškas kiekvienos valstybės politinių ir ūkinių interesų derinimo procesas.
Šiemetinį viršūnių susitikimą rengiantis Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) tikisi, kad pirmasis po Irako karo Prancūzijoje įvyksiantis jo susitikimas su JAV prezidentu George'u W.Bushu (Džordžu V.Bušu) taps pretekstu susitaikyti. Jam reikia Vašingtono pagalbos, kad būtų pasiekti pagrindiniai viršūnių susitikimo tikslai - susitarta dėl pasaulio ekonomikos pagyvinimo, išjudintos derybos dėl pasaulinės prekybos ir pasiūlyta konkreti parama Afrikos šalims. Mainais kiti G-8 nariai Prancūzijos prezidentą gali spausti daryti nuolaidas dėl Europos Sąjungos (ES) subsidijų prancūzų ūkininkams.
JAV prezidentui G.W.Bushui Didžiojo aštuoneto viršūnių susitikimas yra jo kelionės į Europą ir Artimuosius Rytus dalis. Prieš Eviano susitikimą jis lankėsi Rusijoje, o jam dar nepasibaigus išvyks į Artimuosius Rytus dalyvauti susitikimuose dėl taikos proceso.
G.W.Bushas sieks užglaistyti tuos nesutarimus, kuriuos įmanoma užglaistyti, tačiau dėl Irako karo neatsiprašys. Jis planuoja atskirus susitikimus su dviem atvirai savo nepritarimą Irako karui reiškusiais lyderiais - J.Chiracu ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau su trečiuoju šios stovyklos lyderiu - Vokietijos kancleriu Gerhardu Schroederiu (Gerhardu Šrėderiu) - nesusitiks.
JAV prezidento interesai derybose dėl prekybos pažangos gali būti neįgyvendinti, nes Europa nepritaria genetiškai pakeistų javų vartojimui.
G.W.Bushas sieks Europos paramos kovai su AIDS, kuriai Jungtinės Valstijos neseniai skyrė 15 mlrd. JAV dolerių (beveik 45 mlrd. litų).
Rusijos prezidentas V.Putinas sieks glaudesnių Maskvos santykių su Vašingtonu ir Europa. Jam reikia paramos, kuri apsaugotų Rusijos verslo interesus Irake ir padėtų įgyvendinti planą Irane statyti atominę elektrinę.
Kalbėdamas ekonomikos klausimais V.Putinas atkreips dėmesį į gerus Rusijos ūkio rezultatus ir paragins daugiau investuoti Rusijoje.
Tačiau kiti susitikimo dalyviai gali spausti jį ir reikalauti sušvelninti Maskvos protekcionistinę poziciją prekybos srityje.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras), kuris nepaisydamas Prancūzijos, Rusijos ir Vokietijos pozicijos parėmė JAV vadovaujamą karą Irake, ieškos galimybių toliau gerinti santykius su savo partneriais Europos Sąjungoje. Jis gali pabrėžti Europos ekonomikos reformų būtinybę, ypač Bendroje žemės ūkio politikoje, o taip pat ragins imtis veiksmų dėl pagalbos Afrikai.
Vokietijos kancleris G.Schroederis nepuoselėja didelių vilčių skubiai pataisyti pašlijusius santykius su G.W.Bushu ir daugiau rūpinasi dėl Vokietijos vidaus problemų. Į Evianą jis atskris po Berlyne vykstančio valdančiosios Socialdemokratų partijos suvažiavimo, kuriame bus balsuojama dėl socialinio aprūpinimo išlaidų mažinimo. Šiam Schroederio projektui nepritaria kairysis jo partijos sparnas.Japonijos premjeras Junichiro Koizumi (Džiuničiras Koidzumis) paragins Didįjį aštuonetą svarstyti klausimą dėl Šiaurės Korėjos anksčiau pagrobtų Japonijos piliečių, taip pat aptarti padėtį Korėjos pusiasalyje, susijusią su Pchenjano branduolinių ginklų programomis. Tuo tarpu kai kurie Japonijos premjero kritikai teigia, kad jam derėtų daugiau dėmesio skirti savo šalies ūkio nuosmukiui, o ne diplomatijai.
Kanados premjeras Jeanas Chretienas (Žanas Kretjenas) nori, kad G-8 lyderiai didžiausią dėmesį skirtų pasaulio ekonomikai. Šis viršūnių susitikimas jam taip pat bus pirmoji reali galimybė pasikalbėti su G.W.Bushu nuo to laiko, kai jis nusprendė nesiųsti karių į Iraką.
Italijos premjeras Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis) susitikimą išnaudos liepą prasidėsiančiam Italijos vadovavimui ES. Jis tikisi pagerinti santykius su Vašingtonu, o taip pat ryšius su Europos šalimis.