• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų (JT) vystymo programos vadovas pareiškė, kad Rytų Europos šalys turėtų vykdyti administracines reformas, kurios padėtų šalinti biurokratinius suvaržymus ir korupciją bei paskatintų užsienio investicijas.

REKLAMA
REKLAMA

"Manau, kad svarbiausias dalykas yra tikrai plataus masto iniciatyvos reformuoti viešąjį administravimą, - sakė JT vystymo programos administratorius Markas Mallochas Brownas (Markas Malokas Braunas). - Biurokratijai paskelbčiau karą".

REKLAMA

JT pareigūno nuomonė labai panaši į Europos Sąjungos (ES) raginimus. Administracines ir teisinės sistemos reformas Briuselis pasirinko svarbiausiais prioritetais antrajai plėtros bangai, per kurią 2007 metais prie ES turėtų prisijungti Rumunija ir Bulgarija.

Pasak M. Mallocho Browno, jei Rytų europiečiai nori prisivilioti investuotojų, kurie žvalgosi į Centrinę ir Pietų Ameriką bei Aziją, jie turi pasiūlyti ne tik perspektyvias rinkas, bet ir įtikinti investuotojus ilgalaikiu politiniu stabilumu bei verslui palankia aplinka.

REKLAMA
REKLAMA

Po socialistinės sistemos žlugimo regione smarkiai padaugėjo tiesioginių užsienio investicijų. Nepaisant pernai užfiksuoto pasaulinio nuosmukio, 1990-2002 metais tiesioginių užsienio investicijų kiekis Rytų Europoje padidėjo nuo 2,3 mlrd. iki maždaug 30 mlrd. JAV dolerių.

Tačiau, anot M. Mallocho Browno, skirtingomis kalbomis ir kultūromis bei neišvystyta transporto infrastruktūra pasižymintis regionas kol kas netapo viena rinka ir nevisiškai išnaudoja savo potencialą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalis problemų yra susijusios su didelėmis išlaidomis socialinei apsaugai ir biurokratiniais suvaržymais, tačiau didžiausią grėsmę kelia nereformuota viešojo administravimo sistema. Šią nuomonę M. Mallochas Brownas išdėstė Bukarešte įvykusio Rytų Europos investicinio forumo užkulisiuose.

REKLAMA

JT eksperto teigimu, Rytų Europos šalys turėtų pertvarkyti savo biurokratinius aparatus, o valstybės pareigūnams mokėti atlyginimus atsižvelgiant į jų pasiekimus.

"Vienas iš sudėtingesnės problemos aspektų yra korupcija ir ji turėtų tapti prioritetine problema, - sakė M. Mallochas Brownas. - Kita tos pačios monetos pusė siejasi su biurokratija, reguliavimu ir popierizmu".

REKLAMA

Rumunija, kaip ir kitos regiono šalys, korupciją sieja su daugeliu savo bėdų, tarp jų su stringančiu privatizavimu bei prastais keliais. Tarptautinė kovos su korupcija organizacija "Transparency International" Balkanų pusiasalyje esančią Rumuniją pavadino labiausiai korumpuota valstybe tarp visų ES šalių kandidačių.

M. MallochasBrownas teigė, kad kartais didesnę žalą daro ne pati korupcija, o požiūris į šią problemą. JT pareigūnas džiaugėsi, kad regiono valstybės svarbiausiu prioritetu pasirinko nekorumpuotų valdžios struktūrų kūrimą.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų