• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neparlamentinė Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSDS) ir konfederacija Lietuvos Jungtinis demokratinis judėjimas trčiadienį surengė protesto akciją prie Vyriausiosios rinkimų komisijos pastato.

REKLAMA
REKLAMA

Akcija, kuri, anot organizatorių, skirta protestui „prieš demokratijos naikinimą Lietuvoje“.

REKLAMA

„Civilizuotame demokratiniame pasaulyje politinės diskusijos yra neatsiejama rinkimų kampanijos dalis. Dvidešimt metų bent vizualiai Lietuvoje buvo imituojama demokratija. Tačiau 2011 m. vasario 27 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose nebeliko jokių demokratijos elementų. Diskusijų, kurių metu televizijos ir radijo laidose būtų pristatomos visų partijų programos, kandidatų idėjos, šįkart jau nebus. Prisistatinėti radijuje ar televizijoje galės tik tie politikai, kurie bus pajėgūs susimokėti už gana nepigų eterio laiką. Taip rinkėjai maksimaliai atribojami nuo informacijos apie tas partijas ir kandidatus, kurių rinkimų kampanija paremta tik idėjomis ir programomis“, - sakoma LSDS išplatintame kreipimęsi.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak partijos pirmininko Arvydo Akstinavičiaus, Seimo priimtų įstatymų pataisomis ir VRK sprendimais stengiamasi politikoje sunaikinti idealizmo likučius, veiklos iš idėjos, o ne už pinigus principus. „Zenonas Vaigauskas (VRK pirminkas, - „Balsas.lt“) panaikino bet kokius nemokamus debatus ir dabar rinkėjai žinos tik apie tuos, kas prisipirks vaizdo klipų. Taip Lietuvoje bus galutinai įtvirtintas „pinigų režimas“, kuris savo pasekmėmis valstybingumo prasme būtų baisesnis už A.Lukašenkos „bananinį“ režimą. Beje, net per 2010 m. gruodžio mėnesį vykusius prezidento rinkimus Baltarusijoje opozicijos atstovams buvo suteikta po keletą valandų eterio laiko.Paini rinkimų tvarka, neišaiškinti rinkėjams sudėtingi balsavimo ir balsų skaičiavimo mechanizmai taip pat turės neigiamas pasekmes“, - tvirtino A. Akstinavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar vykstančios savivaldybių tarybų rinkimų kampanijos metu VRK priėmė sprendimą nesuteikti nemokamo visuomeninio eterio laiko kandidatams, o VRK pirmininkas Z. Vaigauskas pareiškė, kad partijos pačios gali nusipirkti laidas savo turimomis lėšomis.

REKLAMA

„Parlamentinės partijos gaunančios biudžetinį finansavimą gali skirti lėšų plačiausią rinkėjų auditoriją turinčioms informavimo priemonėms – radijui, televizijai. Tuo tarpu neparlamentinės, tokių lėšų neturėdamos, atsiduria ypatingai nelygiavertėse sąlygose, nes neturi net panašios galimybės konkuruoti rinkimų kampanijos ir ne tik rinkimų metu“, - skundžiasi LSDS.

REKLAMA

Z. Vaigauskas: kito kelio nėra

VRK vadovas Z. Vaigauskas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad, atsiradus gausybei save iškėlusių kandidatų, nėra įmanoma nacionaliniu lygmeniu suorganizuoti visų debatus, nieko nediskriminuojant ir būtent todėl pasakyta, kad partijos gali pačios pasirūpinti eterio laiku. „Vien save išsikėlusių kandidatų yra šimtai. Jų diksiminuoti, kviečiant į debatus tik partijas – negalima“, -aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Z. Vaigausko, ankstesniuose rinkimuose pasitaikydavo ir atvejų, kai valstybė mokesčių mokėtojų pinigais išpirkdavo eterio laiką, o kandidatai neatvykdavo. „Kitas dalykas, kad LSDS skundžiasi dėl sociologinių apklausų rengėjų diskrimkinacijos. Čia mes užklausėme agentūros „Vilmorus“ – kodėl taip nutiko. Kai vienintelė partija neįtraukiama į anketą – tai panašu į prieš ją nukreiptą politinę reklamą“, - sutiko Z. Vaigauskas.

Jis taip pat atmetė priekaištus dėl to, kad VRK pernelyg griežtai „šukavo“ sąrašus, ieškodama nuslėpusiųjų teistumą už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Kai kurios partijos dėl to ketina bylinėtis su VRK, nes daliai jų sugriuvo rinkiminiai sąrašai – pašalinus vieną ar kelis asmenis sąrašas tapo trumpesnis už nustatytą minimalų dydį. Į administracinį teismą, „Balsas.lt“ duomenimis, ketina kreiptis Tautos prisikėlimo partija. Vienas iš jos iškeltų kandidatų į Vilniaus savivaldybę nedeklaravo, kad buvo teistas už muštynes 1976 metais. Dabartinio baudžiamojo kodekso normos numato, kad pagal tada jam pritaikytą LTSR baudžiamojo kodekso straipsnį nusikaltimas vertinamas kaip sunkus, nors jam net nebuvo skirta įkalinimo bausmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų