Kaip pranešė Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės Fondo premiją – 5 tūkst. eurų – VDU Botanikos sode G. Bučui įteikė pats V. Adamkus.
Ceremonijoje jis sakė, kad ten, kur aplinkosaugai skiriama daugiau dėmesio, „gyvena laimingesni žmonės“, o darnos su aplinka kūrimas virsta „darnos kūrimu žmonių bendravime“.
„Turbūt ir negali būti kitaip, nes aplinkosaugai skirti darbai paprastai suburia geranoriškus žmones į bendraminčių ratą, suteikia jiems naujų patirčių ir didina gyvenimo pilnatvę. Būtent tai liudija ir šiandieninio premijos laureato G. Bučo asmenybė ir darbai“, – sakė V. Adamkus.
Atsiimdamas Premiją G. Bučas susirinkusių svečių prašė susimąstyti kokią planetą paliksime ateities kartoms, sakydamas, kad gyvename „nuolatiniame kare“.
„Ne tame kare kaip įsivaizduojame, ar šiuo metu vykstančiame mūsų kaimyninėje šalyje. Šis karas vadinasi ekocidas. Mes jo taip nejaučiame, nematome, mums jis nedaro momentinės žalos, tačiau pasekmes kiekviena nauja karta jaučia vis sunkesnes“, – tikina G. Bučas.
Jis užuot rengus dideles informacines kampanijas ragino jau vaikus mokyti spręsti mažas problemas, galinčias prisidėti prie ekologijos.
„Jeigu neišmokysime vaikų susitvarkyti su mažomis problemomis, tai tikrai jie užaugę nesugebės išspręsti didelių. Vamzdžiai Kuršių mariose ir toliau bus slepiami, o padangų sandėlius kamuos gaisrai. Mes vis dar kovojame su pasekmėmis, o nesprendžiame priežasties problemų“, – teigė G. Bučas.
Kaip skelbia Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, premijos laureatu tapęs Giedrius Bučas įvertintas už tai, kad savo veikla ir asmeniniu pavyzdžiu populiarina darnią gyvenseną, kuria socialines ir menines iniciatyvas burdamas įvairias bendruomenes ir skleidžia aplinkosaugines mintis bei griauna „žaliuosius mitus“.
Kaip anksčiau sakė prezidentinės bibliotekos-muziejaus direktorius ir vienas iš komiteto narių Arūnas Antanaitis, įvertinimo sulaukė G. Bučo socialinė iniciatyva „Kūrybos kampas 360˚“, jo 80 dienų žygis pėsčiomis po Lietuvą surenkant 52 tūkstančius vienetų (viso 1133 kg) atliekų, taip pat jo kurtos ekologinio meno instaliacijos, tokios kaip „Vertybių krioklys“, kuri buvo eksponuojama MO muziejuje Vilniuje.
Pastebėtos jo pastangos šviesti visuomenę ir populiarinti darnią gyvenseną.
Prezidento Valdo Adamkaus premija teikiama už visuomenės dėmesio bei pagarbos vertus pasiekimus ir pastangas apsaugoti bei atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje, bei užtikrinti išteklių tvarumą. Šiemet premijos rengėjai iš viso sulaukė 21 nominacijos.
Pernai premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila, atkreipęs plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę.