„Visos vadinamosios sisteminės partijos yra prisidėjusios prie Lietuvos nugyvendinimo“, – pareiškė Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos centro partijos garbės pirmininkas Romualdas Ozolas.
Kalbėdamas apie tai, kodėl atsidūrėme tokioje padėtyje, ką reikia keisti ir ką gali pakeisti rudenį vyksiantys Seimo rinkimai, trečiadienį Seime vykusioje konferencijoje „Kaip pakeisti juodąjį Lietuvos ateities scenarijų“, filosofas ir politikas sakė, kad reikia numatyti žingsnius, kurie padės išsaugoti tautą ir valstybę.
„Mes turime valdomą ekonomiką, bet ne kapitalistinę ir ne socialistinę“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad Lietuva pati turi pasirinkti, kokia kryptimi plėtosis ekonomika, kad būtų kuriamas nacionalinis produktas.
Jo teigimu, nacionalinių valiutų atkūrimas būtų vienas iš teigiamų euro zonos šalių žingsnių, o Lietuvos veržimasis į euro zoną ir su tuo iš dalies susijusi taupymo politika tapo viena emigracijos priežasčių.
R. Ozolas „pseudo nepriklausomybės projektu“ pavadino naujos atominės elektrinės ir kai kuriuos kitus didžiuosius projektus. Jis taip pat pabrėžė, kad jau laikas imtis žingsnių, kad Lietuvos aukštosios mokyklos rengtų specialistus mūsų šaliai, o ne kitoms valstybėms.
R. Ozolo teigimu, strateginę prasmę turi keli dalykai. Tarp jų „jokių valstybės skolų, nes jos yra blogai dirbančios valdžios gelbėjimasis pasinaudojant tauta“.
Politikas taip pat pasisakė prieš euro ar bet kokios kitos valiutos įvedimą, nes Lietuvai „nereikia jokio lito pakaitalo“. Jis taip pat pasisakė prieš žemės pardavimą ne Lietuvos piliečiams, prieš kvotas imigrantams ir kita.
„Neparlamentinės partijos žengia ne žodinį, o praktinį žingsnį sprendimų link“, – sakė jis ir pabrėžė, kad susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ dabartinėje situacijoje gebėtų išvesti šalį iš kritinės situacijos.
Kaip atskirti valdžią nuo valstybės?
„Ar galima rinkimus laikyti demokratiškais, jeigu išrenkama pagal investuotų pinigų kiekį?“, – retoriškai klausė Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius.
Kalbėdamas apie Lietuvos ateities perspektyvas konferencijoje „Kaip pakeisti juodąjį Lietuvos ateities scenarijų“ jis teigė, kad pastaruoju metu pastebimos tendencijos, kad visuomenė valstybę tapatina su valdžia.
„Valstybė esame mes visi, o valstybė turi tarnauti tautai. Tarp valdžios ir valstybės lygybės ženklo dėti negalima“, – pabrėžė jis.
Diskusijoje, kurią surengė politinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, dalyvavo judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ atstovai, grupė Nepriklausomybės akto signatarų, būrys visuomenės veikėjų, įvairių judėjimų ir organizacijų atstovų.