„Mes tolerantiški, bet ne kvaili“, – laikraščiui „Passauer Neue Presse“ sakė užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis.
„Štai kodėl savo turkų kolegai labai aiškiai pasakiau, kad čia buvo peržengta riba“, – pridūrė jis, pavadinęs komentarus apie nacius „šokiruojančiais“.
R.T.Erdoganas sekmadienį vėl asmeniškai užsipuolė Vokietijos kanclerę, esą ši panaudojusi „nacistines priemones“ Ankaros ir Berlyno ginčui kaitinti.
„Kai mes juos vadiname naciais, jie (Europa) pasijunta nepatogiai. Jie susitelkia solidariai; ypač Merkel“, – kalbėjo R.T.Erdoganas per televiziją.
„Tu kaip tik dabar naudoji nacių priemones, – sakė RT.Erdoganas, kreipdamasis į A.Merkel per televiziją ir panaudodamas neoficialų asmeninį įvardį „tu“. – Prieš ką? Mano brolius piliečius turkus Vokietijoje ir brolius ministrus (atvykusius į Vokietiją agituoti turkų balsuoti už prezidento galių išplėtimą per kitą mėnesį vyksiantį referendumą).“
Vokietija – perversmo organizatorė?
Vokietijoje gyvena didžiausia pasaulyje turkų išeivių bendruomenė, kurią sudaro 1,4 mln. žmonių, tačiau dėl dabartinės krizės NATO sąjungininkų Ankaros ir Berlyno partnerystei iškilo grėsmė.
Turkija įtūžo dėl sekmadienį Frankfurte konstitucijos pataisų priešininkų stovyklos surengto mitingo, per kurį protestuotojai demonstravo Turkijoje uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) simbolius. Ankara apkaltino Vokietiją taikant dvejopus standartus.
„Vakar (šeštadienį) Vokietija įsivėlė į dar vieną skandalą“, – televizijai „CNN Turk“ sakė prezidento atstovas Ibrahimas Kalinas (Ibrachimas Kalinas). Pasak jo, dėl šio incidento buvo iškviestas vokiečių ambasadorius, nors Berlynas šios informacijos dar nepatvirtino.
Turkijos užsienio reikalų ministerija kaltino Vokietijos valdžią „blogiausiu dvigubų standartų pavyzdžiu“, kai prokurdiškiems demonstrantams buvo leista susirinkti, bet Turkijos ministrams nebuvo leista atvykti į kampanijos renginius.
Turkija, ES ir Jungtinės Valstijos laiko PKK teroristine organizacija.