Maža to, Lietuvą užplūdo ir medaus klastotės. Laboratorijoje ištyrus lenkiško medaus „Huzar“ mėginį paaiškėjo, kad jame liepų žiedų beveik nerasta. Tačiau etiketė skelbė, kad tai – liepžiedžių medus.
Gydytojai epidemiologai perspėja vartotojus – esą labai svarbu atkreipti dėmesį į maisto produktų: žuvies, jūros gėrybių ir mėsos realizavimo laiką. Lietuvoje žarnyno ligų protrūkių priežastimi, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse tampa ne tik importinė žuvis, bet ir mėsa, kiaušiniai ir jų produktai.
„Ligos, kuriomis užsikrečiama suvalgius mikroorganizmais užteršto maisto pasireiškia praktiškai visos vienodai. Prasideda pykinimai, galvos skausmai, viduriavimai. Čia priklauso nuo to, kokius mikroorganizmus bloguosius mes suvalgėme, kiek jų suvalgėme ir kokia mūsų pačių fizinė sveikata“, - dėmesį atkreipia gydytoja epidemiologė Galina Zagrebnevienė.
Prieš keletą metų veterinarai Lietuvoje nustatė ir jautienos klastočių. Pasirodo, gamintojai į jautienos produktus dėdavo arklienos, maža to – produktuose rasta ir veterinarinio vaisto likučių. Praėjusiais metais tyrimus pakartojus – šių klastočių rinkoje nebeliko.