• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos karinis žvalgybinis dronas pirmadienį įskrido į salos oro gynybos zoną, pareiškė Taibėjus.

Kinijos karinis žvalgybinis dronas pirmadienį įskrido į salos oro gynybos zoną, pareiškė Taibėjus.

REKLAMA

Tai galėjo būti naujausias pažeidimas, užfiksuotas tvyrant aštriai įtampai tarp abiejų kaimynių.

Dronas, kurį Taivano gynybos ministerija įvardijo kaip BZK-007, kartu su aštuoniais Kinijos karo lėktuvais kirto salos oro gynybos identifikavimo zonos (ADIZ) pietvakarinį kampą.

ADIZ nesutampa su Taivano teritorine oro erdve – ji apima gerokai didesnę teritoriją, persidengia su dalimi Kinijos oro gynybos atpažinimo zonos ir netgi apima dalį žemyninės Kinijos.

Per pastaruosius dvejus metus smarkiai padažnėjo Pekino įsiveržimų į Taivano ADIZ pietvakarinę dalį, tačiau atliekant tokius veiksmus kariniai bepiločiai orlaiviai naudojami retai.

Pastarąjį kartą Taivano kariuomenė apie panašų atvejį pranešė 2020 metų spalį – praėjus mėnesiui po to, kai Taibėjus pradėjo viešai skelbti duomenis apie Kinijos orlaivių įsibrovimus.

REKLAMA
REKLAMA

Apie pirmadienio pažeidimą pranešta, taivaniečių kariams salelėje prie pat Kinijos žemyninės dalies praėjusią savaitę numušus neatpažintą komercinį droną.

REKLAMA

Tai buvo pirmas kartas, kai Taivano pajėgos numušė bepilotę skraidyklę, pastarosiomis savaitėmis staiga padaugėjus nedidelių, prekyboje esančių aparatų įsibrovimų.

Tuo metu BZK-007 yra daug didesnis, Guidžou aviacijos pramonės korporacijos sukurtas karinis dronas, kuris gali atlikti tolimus skrydžius ir yra aprūpintas daug modernesniais žvalgybos prietaisais.

Taivanas, turintis 23 mln. gyventojų, gyvena nuolatinės Kinijos invazijos grėsmės sąlygomis. Pekinas autonominę, demokratiškai valdomą salą laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors ją susigrąžins, prireikus – jėga.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija vis dažniau žvangina ginklais valdant prezidentui Xi Jinpingui, labiausiai autoritariniam ir ryžtingiausiam tarptautinėje arenoje Kinijos lyderiui per pastarąją kartą.

Rugpjūtį Pekinas pasiuntė karo laivų, raketų ir naikintuvų į vandenis ir oro erdvę aplink Taivaną per didžiausias ir agresyviausias pratybas nuo XX amžiaus 10-o dešimtmečio vidurio.

Tais manevrais Pekinas protestavo prieš JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į Taibėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, praėjusį mėnesį, kinų karo lėktuvai rekordiškai daug kartų – 446 – įskrido į Taivano oro gynybos zoną

Po N. Pelosi vizito Kinijos karo lėktuvai kone kasdien kerta neoficialią Taivano sąsiaurio ribinę liniją, skiriančią salą ir Kiniją.

Naujienų agentūros AFP duomenimis, sukauptais remiantis Taivano karinėmis ataskaitomis, per 2020 metus Kinija iš viso surengė 380 tokių įsibrovimų. Pernai užfiksuotų incidentų skaičius skaičius siekė 969.

Nuo šių metų pradžios Kinijos lėktuvai į Taivano ADIZ įskrido mažiausiai 1 100 kartų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų