„100 žingsnių per minutę, ir tu būsi sveikas, žvalus bei darbingas“ – taip skelbia naujausias amerikietiškas tyrimas.
Jo rezultatai rodo, kad žmogaus savijautą ir sveikatą ypač gerina greitas vaikščiojimas. Specialistai sutinka ir primena, kad kasdienis fizinis aktyvumas yra labai svarbus.
Nors pagal amerikiečių atliktą tyrimą, greitas vaikščiojimas reiškia šimtą žingsnių per minutę, specialistai sako, kad toks skaičius – tik apytikslis orientyras, ir kiekvienas žmogus tempą gali pasirinkti pats.
Kūno kultūros akademijos lektorė Rita Gruodytė sako, kad greitai vaikštant širdies ir kvėpavimo sistema ne per daug apkraunama.
„Tai spartus žingsniavimas, kada širdies ir kvėpavimo sistema apkraunama ne per dideliu intensyvumu, bet pakankamu, kad įsijungtų medžiagų apykaitos mechanizmai, kurie darytų gerą poveikį sveikatai“, – teigia ji.
Visuomenės sveikatos gydytoja Viktorija Montvilienė teigia, kad spartus vaikščiojimas labiausiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.
„Turi didžiulę įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai, gilėja kvėpavimas, tad patvarkom ir kvėpavimo sistemos funkciją. Stiprina stuburą, turi teigiamą įtaką sąnariams, medžiagų apykaitai, imuninei sistemai. Ir, aišku, neleidžia nutukti“, – sako specialistė.
Specialistai primena, kad žmogui per dieną fiziškai aktyviam rekomenduojama būti nuo pusvalandžio iki valandos.
Živilė Kropaitė,
Lietuvos radijas