Japonija – tai harmonija tarp žmogaus ir gamtos. Ši harmonija labai ryškiai matoma arbatos gėrimo ceremonijoje, kurios kelias prasideda grožėjimusi japoniškuoju sodu ir baigiasi arbatos gurkšniu.Gurkšnodamas arbatą, žmogus siekia visiškos darnos su gamta, jis grožisi ja, klauso jos nuostabiausių garsų: lapų šnarėjimo, paukštelių čiulbėjimo, lietaus teškenimo į tvenkinį, traukia į save įvairiausius gėlių ir augalų kvapus. Kai jis tai daro, esti visiškoje tyloje ir siekia įsiklausyti į save, stengiasi pajusti absoliučią darną su savimi ir gamta.
Japonija, sakurų žydėjimo metas (nuotr. SCANPIX)
Pavasaris – tai gyvybės atbudimo laikotarpis. Tačiau pati nuostabiausia ir gražiausia gyvybė, kuri sužydi šiuo metų laiku japonų tautai – ir jaunam, ir senam – yra sakurų žydėjimas. Tai – šventė kiekvienam japonui.
Japonija, sakurų žydėjimo metas (nuotr. SCANPIX)
Žmonės susirenka šeimomis grožėtis šiuo nuostabiu medžiu, kuris nuo seno minimas japonų tautos poezijoje ir apdainuojamas liaudies dainose. Grožėdamasis šiais neregėto grožio žiedais, žmogus būna tik čia ir dabar, pamiršta visus rūpesčius.
Japonija, sakurų žydėjimo metas (nuotr. SCANPIX)
Žmogaus širdis apsąla ir nušvinta, beregint šį nepakartojamą reginį, o siela nusidažo tokia pat spalva kaip sakuros žiedas.
Japonija, sakurų žydėjimo metas (nuotr. SCANPIX)
Kitas nuostabus metų kaitos žaismas – ruduo, kai klevų lapai pakeičia savo apdarą į ryškų raudonį ar pasidengia „auksu“. Šie lapai nukloja kalvas ir kalnus neapsakomo grožio skraiste, kuri suteikia jiems naujos gyvybės.
Japonija, sakurų žydėjimo metas (nuotr. SCANPIX)
Taip sukuriama pribloškiančio grožio harmonija, tai – harmonija tarp kalno ir miško, o esant šiai darnai, šis reginys tampa tobulu gamtos šedevru, kuris japonų sielos paletę nuspalvina ryškiausiomis gyvenimo spalvomis.
Taigi gyvendami harmonijoje su gamta, Japonijos žmonės tarpusavyje taip pat gyvena harmoningai, darniai ir gražiai kaip sakuros žiedas mėnesienos šviesoje.
Algirdas Raila