Pirmąsias dvi pėdas savaitės bėgyje rado pasivaikščiojimu besimėgaujanti jauna mergina ir pora. Abi pėdos buvo dešinės, ir abi buvo 45 batų dydžio.
„Abi pėdos buvo jau pūvančios, tačiau vis dar turėjo mėsos“, – atradimo metu CBC sakė Vankuverio salos koronerė Rose Stanton.
Per ateinančius kelerius metus pakrantės sulaukė ir daugiau pėdų, įskaitant keletą porų, beveik visada sportbačiuose. Istorija atkreipė žiniasklaidos dėmesį visame pasaulyje. Kai kurie spėliojo, kad siautėja serijinis žudikas, arba kad mafija kūnus „laidoja“ klasikiniu būdu.
Ši istorija buvo tipinis klasikinis detektyvas su pagrindiniu klausimu – kodėl kojos staiga pradėjo atsirasti ir dar tokiais skaičiais.
Atsiprašome, bet mums teks jus nuliūdinti. Tai nebuvo pavojingo serijinio žudiko, kuris ypač nekentė bėgikų, darbas. Paaiškinimas yra daug paprastesnis – tai buvo avalynės pramonės pokyčių rezultatas.
„Mes manome, kad žinome, kas nutiko kiekvienu atveju, – „National Post“ sakė koronerė Barb McLintock 2016-aisiais. – Nėra nė vieno požymio, dėl kurio galėtume manyti, kad tai žmogžudystė. Kiekvienu atveju surandame labai pagrįstą paaiškinimą.“
Kai dėl nelaimingo atsitikimo ar savižudybės jūroje atsiduria žmogaus kūnas, jis nugrimzta į vandenyno dugną ir jį greitai aptinka maitėdos. Tokie maitėdos, kaip vėžiagyviai, yra tingūs valgytojai, ir jie mieliau maitinsis minkštesnėmis kūno dalimis, o ne kietais šiurkščiais gabalais. Viena iš tokių žmonių dalių yra kulkšnys, kurias daugiausia sudaro minkštieji audiniai ir raiščiai. Kai jos yra suvalgomos, pėdos atsiskiria gana greitai, dėl to jos nespėja supūti. Kūnas vandenyje paskendo visas, o kojas atskyrė žuvys.
Kodėl išplaunamų pėdų padaugėjo tik 2007-aisiais (nors prieš tai pasitaikė retų atvejų)? Tai paaiškinama sportinių batelių dizaino pasikeitimu. Per pastaruosius kelis dešimtmečius sportbačiai pradėti gaminti iš lengvesnio porolono, taip pat padaugėjo oro kišenėlių batų paduose.
„Šių įvykių buvo kur kas mažiau iki tol, kol nepradėjome gaminti gerai plūduriuojančių bėgimo batelių, – sakė B. McLintock. – Anksčiau jie tiesiog pasilikdavo ten, vandenyno dugne.“