Valdančiųjų ir opozicinių Seimo frakcijų atstovai siūlo Seimui priimti rezoliuciją "Dėl nevyriausybinio sektoriaus plėtros Lietuvoje".
Tokį rezoliucijos projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Paulius Saudargas.
Rezoliucijos projekte siūloma, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis, parengti nevyriausybinio sektoriaus politikos koncepciją bei teisės aktus, lengvinančius organizacijų veiklos sąlygas, skatinančius jų veiklos efektyvumą ir skaidrumą. Rezoliucijos projektas teikiamas, įvertinus "nevyriausybinių organizacijų neapibrėžtą statusą ir padėtį".
Rezoliucijos autorių nuomone, Lietuvos teisės aktuose nevyriausybinė organizacija turi būti apibrėžta kaip "savanoriškas, nuo valdžios nepriklausomas, pelno nesiekiantis juridinis asmuo, veikiantis visuomenės ar jos grupės naudai, kurio tikslas negali būti pelno ar politinės valdžios siekimas arba tos pačios religijos (jų susivienijimų) tikslų įgyvendinimas".
Seimo nariai mano, kad "nevyriausybinių organizacijų statuso įtvirtinimas ne tik garantuoja šių organizacijų teises, bet ir reikalauja iš jų atitinkamos atsakomybės ir atskaitomybės visuomenei".
Įvairių frakcijų atstovai konstatuoja būtinybę skatinti vyriausybinio, nevyriausybinio ir privataus sektorių partnerystę, gerinti nevyriausybinių organizacijų veiklos teisinę, finansinę ir filantropinę aplinką bei sudaryti sąlygas šioms organizacijoms efektyviau įgyvendinti savo misiją.
Rezoliucijos projektą pasirašė Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo, "Vienos Lietuvos", Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Tautos prisikėlimo partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų seniūnai Vytautas Gapšys, Valentinas Mazuronis, Laimontas Dinius, Erikas Tamašauskas, Jonas Liesys, Algirdas Butkevičius, Arūnė Stirblytė, Jurgis Razma ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė.