„Eidami per greitai, nekantriai dabar galime pritrenkti euro zonos augimą ateityje. Iš Lietuvos perspektyvos tai tikrai būtų labai blogai, nes euro zona yra pagrindinė mūsų prekybos partnerė. Tiek, kiek yra sveika euro zonos ekonomika, tiek bus gyvybinga ir sveika Lietuvos ekonomika“, – antradienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė LB valdybos pirmininkas.
„Lūkestis buvo, kad infliaciniai procesai nurims šiek tiek greičiau, bet, panašu, kad tas dalykas neįvyksta. Bet šitoje vietoje noriu pabrėžti, kad turime dirbti su skalpeliu, o ne su plaktuku“, – pridūrė jis.
Be kita ko, G. Šimkus sako visų pirma norintis pamatyti kovo mėnesio infliacijos bei nedarbo rodiklius.
„Man svarbu, ar pasiekėme (euro zonoje – BNS) 2 proc. infliacijos tikslą (vidutinio laikotarpio – BNS), ne mažiau svarbu matyti, kokie pokyčiai darbo rinkoje“, – teigė LB vadovas.
Jei ECB vis dėlto padidintų bazinę palūkanų normą, G. Šimkus sako didžiulio poveikio turintiems būsto paskolas gyventojams nematąs.
„Palūkanų normoms augant, skolinimosi kaina šiek tiek padidėja, tame tarpe didės ir skolinimosi kaina valstybei, bet padidės naujos, o ne senos skolos“, – kalbėjo G. Šimkus.
Anot jo, palūkanų didėjimas turėtų stabilizuoti nekilnojamojo turto rinką.
„Būsto kainos dabar išaugo 20 proc. ar net truputį daugiau, ir jeigu tas poveikis ir įvyktų, vertinčiau pozityviai“, – tvirtino LB vadovas.