Serbijos prezidentas Borisas Tadičius pirmadienį paragino šalies parlamentą pasmerkti 1995 metais Bosnijos serbų įvykdytas musulmonų žudynes Srebrenicoje, kadangi Tarptautinis Teisingumo Teismas priėmė sprendimą paskelbti Srebrenicos žudynes genocido aktu.
"Mums visiems sunku girdėti tą sprendimo dalį, kurioje sakoma, kad Serbija nepadarė visko, ką galėjo, kad užkirstų kelią genocidui", - sakė B.Tadičius spaudos konferencijoje.
"Labai svarbu, kad parlamentas kuo greičiau priimtų deklaraciją, kurioje būtų aiškiai pasmerktas nusikaltimas, padarytas Srebrenicos rajone, - sakė prezidentas. - Tai leistų atverti naują Bosnijos ir Serbijos santykių puslapį, iš naujo sukurti abiejų šalių piliečių tarpusavio pasitikėjimą".
Įtikinti parlamentą priimti tokią rezoliuciją nebus lengva. Tiek ultranacionalistinė Radikalų partija, didžiausia partija parlamente, tiek ir velionio lyderio Slobodano Miloševičiaus socialistai neigia Srebrenicoje buvus genocidą.
Pasak B.Tadičiaus, Serbija, toliau vilkindama nusikaltėlių išdavimą, patirs "dramatiškų politinių ir ekonominių padarinių". Gegužę Europos Sąjunga įšaldė derybas su Belgradu dėl Serbijos narystės motyvuodama tuo, jog ji nededa pakankamai pastangų surasti ir suimti Bosnijos serbų karo vadą Ratko Mladičių (Ratką Mladičių) , kurio iniciatyva, kaip manoma, Srebrenicoje buvo išžudyta apie 8 000 Bosnijos musulmonų vyrų ir berniukų.
R.Mladičius ir jo buvęs viršininkas Radovanas Karadžičius, karo metais buvęs Bosnijos serbų prezidentu, yra apkaltinti 1995 metais vykdę genocidą, bet kol kas prieš teismą nestojo.