• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau kaip šimtas šeimos gydytojų, slaugytojų, rezidentų išsirikiavo po Vyriausybės langais, simboliškai rišo vieni kitiems rankas ir į šuns dienas išdėjo ruošiamą sveikatos reformą. Susirinkę gydytojai reformą vadina grįžimu į sovietmetį, sako, kad jų greitai niekam nebereikės, didės ir eilės pas specialistus.

Daugiau kaip šimtas šeimos gydytojų, slaugytojų, rezidentų išsirikiavo po Vyriausybės langais, simboliškai rišo vieni kitiems rankas ir į šuns dienas išdėjo ruošiamą sveikatos reformą. Susirinkę gydytojai reformą vadina grįžimu į sovietmetį, sako, kad jų greitai niekam nebereikės, didės ir eilės pas specialistus.

REKLAMA

Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kritiką atremia – tvirtina, kad ji nepagrįsta. Pasak ministro, savivaldybėse įkurti sveikatos centrai padės gydytojams dirbti efektyviau.

Šeimos gydytojai, slaugytojai apsivilkę baltais chalatais riša vieni kitiems rankas ir žeria priekaištus ruošiamai sveikatos reformai. Čia gydytojų daugiau kaip šimtas ir jie atvyko iš visos Lietuvos. Gydytojai piktinasi, kad jie taps biurokratijos įkaitais – popieriukų rašinėtojais.

„Tai mes patys jau ir praminėme save, kad būsime snargliukų gydytojai“, – kalba šeimos gydytoja Rasa Isevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sujungus pirminį lygį su antriniu, sveikatos sistemos vaidmuo sumažėja. Tai simbolizuoja, kad tada mūsų rankos užsiriša“, – tikina šeimos medicinos rezidentas Tomas Liukaitis.

REKLAMA

„Kalbam apie šeimos medicinos dalį ir mes tikrai nenorime sujungimo su antriniu lygiu arba ligonine“, – tvirtina šeimos gydytoja Ida Liseckienė.

„Šeimistai yra pirmieji vartai, kurie atfiltruoja, kas turėtų kur patekti. Kai nebeliks tų vartų apkrova specialistams labai padidės“, – sako rezidentė Dalia Pilkauskaitė.

„Norime jaustis gydytojai, o ne kažkokie siuntimų rašinėtojai“, – piktinasi šeimos gydytoja Virginija Grybėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Būsime daktarai 9 metus atsimokę, o realiai, ką galėsime daryti – tai popierius rašyti“, – sako rezidentė Kamilė.

Šeimos gydytojai ir slaugytojai raudonu raiščiu perrištomis rankomis prie Vyriausybės suformuoja didžiulę širdį. Kaip patys sako, taip reiškia savo rūpestį dėl gydytojų bendruomenės ir pacientų. Palaikyti savo kolegų atėjo ir šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius. Reformą kritikuojantis gydytojas sako, kad jau dabar medikai yra perdegę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu dar mums pasakys, kad eikite budėti į priėmimo skyrių, eikite į slaugos skyrių. Kartais atrodo, kad visiems šeimos gydytojai yra tokia kaip šiukšlių dėžė“, – kalba V. Kasiulevičius.

Aštrią šeimos gydytojų kritiką bando atremti sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis tvirtina, kad šeimos gydytojų darbas po reformos nepasikeis. Priešingai, bus efektyvesnis. O kalbas apie dideles eiles pas pacientus ir medicinos sistemos griūtį ministras vadina laužtomis iš piršto.

REKLAMA

„Nėra jokios prievartos, jokių prievartos mechanizmų, niekas dirbtinai čia įstaigų nejungia. Yra sudaroma tiktai papildoma galimybė ir tie nuogąstavimai yra tikrai nepagrįsti“, – tikina A. Dulkys.

„Mes nenorime ištirpti toje sistemoje. Nes mes žinome, kad rajonų ligoninės yra nuostolingos. Savivalda greičiausiai norės tų stacionarinių paslaugų išsaugoti skyrių, nes paguldai į skyrių, ilgai gydai, esi reikšmingas. O šeimos medicina tokiu atveju dengs tuos nuostolius ir mes nenorime, kad taip būtų“, – sako V. Kasiulevičius.

REKLAMA

Šeimos gydytojai sako įžvelgiantys dar vieną grėsmę. Esą pagal dabartinį reformos projektą pacientai galės lankytis tik savo regiono gydymo įstaigose. O norint išvykti į kitą miestą ir gauti specialisto konsultaciją – esą teks prisimokėti.

„Per sveikatos reikalų komiteto posėdžius mes girdime, kaip gerbiamas Matulas pasako – tai galbūt, jeigu tu norėsi kreiptis į Santaras, galbūt tuomet tau teks prisimokėti“, – kalba šeimos gydytoja Kristina Grigaliūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia yra grynas melas. Mes komiteto klausymo metu buvome paminėję, kad yra kai kuriose šalyse apmokamos paslaugos pagal ligonių kasų terirotijas, bet Lietuva tų dalykų neplanuoja. O iš kur tai ištraukta – aš nežinau“, – tikina Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas.

O premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė tvirtina, kad šeimos gydytojų skundai – esą jų nuomonės niekas nesiklauso, yra nepagrįsti. Tačiau pripažįsta, kad nesusikalbėjimo – išties daug.

REKLAMA

„Matyčiau interpretacijų ne visiškai teisingų. Jų tas pagrindinis argumentas, kad jungiamas pirmas ir antras lygis, o tai pablogins situaciją. Toks siūlymas yra tiktai mažoms savivaldybėms, kurių šiuo metu yra tiktai 10. O šeimos gydytojo reikalavimai nėra visiškai keičiami“, – teigia premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė

Po aštrios kritikos ir šeimos gydytojų akcijos jau rytoj ministras Arūnas Dulkys organizuoja susitikimą su šeimos gydytojais ir pacientų organizacijomis, kad dar kartą būtų diskutuojama dėl sveikatos tinklo pertvarkos.

Siaubas, nebus KYSIU, kaip gyvens.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų