„Labai neatsakinga sakyti: stabdykime, kai pusė ministerijos perkelta. Šitas projektas įsivažiavęs tiek, kad jo stabdyti nebegalima“, – antradienį Seime sakė „valstietė“ Goda Burokienė.
Ji taip pat pranešė, kad ateityje į Kauną planuojama perkelti ir ministerijai pavaldžias įstaigas.
Liberalas Eugenijus Gentvilas abejojo, ar Kaune ministerija surinks tinkamų specialistų, nes, pasak jo, daug Vilniuje dirbančių kvalifikuotų darbuotojų yra pareiškę, kad nevyks į Kauną.
„Ar turite tikėjimą, kad Kaune, surinkus naują komandą, pagerės darbai, kurių tempais nelabai esame patenkinti“, – klausė parlamentaras.
E. Gentvilas įspėjo, kad ministerija yra viena daugiausiai Europos Sąjungos lėšų gaunančių institucijų. Be kita, jis priminė, kad 1923 metais norėta ministeriją perkelti iš Kauno į Dotnuvą, tikintis, kad valdininkija važinės dirbti ten.
„Mano manymu, yra lipama ant grėblio, su kurio kotu jau esame gavę ne vieną smūgį į kaktą“, – teigė E. Gentvilas.
Konservatorius Kazys Starkevičius teigė, jog perkėlimo procesas vyksta nesklandžiai, o Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma įsitikinęs, kad „vidury proceso nebereikia jo trikdyti“.
„Ne tik Vilniuje gyvena žmonės, kurie gali dirbti aukščiausiose valstybinėse institucijose, jų yra pakankamai daug ir Kaune, kurie dabar važinėjasi į Vilnių“, – teigė jis.
K. Razma priminė, kad Kaune yra kelios didelės su žemės ūkiu susijusios visuomeninės ir valstybinės institucijos bei žemdirbiams atstovaujantys Žemė ūkio rūmai.
Kitas konservatorius Edmundas Pupinis idėją perkelti ministeriją į Kauną pavadino „politikų suokalbiu duoti kažkokį kąsnelį Kaunui ir sukurti ten kelias darbo vietas“. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys tikino, kad ministerijos perkėlimas tėra ambicija, nieko bendra neturinti su regioninės politikos plėtra.
Stabdyti ministerijos perkėlimą į Kauną Vyriausybei siūlo beveik 40 Seimo narių.
Rezoliuciją remia 11 konservatorių, visa 8 socialdemokratų frakcija, 7 liberalai, 6 lenkai, „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius, du „socialdarbiečiai“ Petras Čimbaras ir Artūras Skardžius bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Aušrinė Armonaitė ir Andrius Mazuronis. Dokumentą parėmęs buvo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas, tačiau savo parašą vėliau atšaukė.
Rezoliucijos projekte sakoma, kad dėl ministerijos perkėlimo unikalumo kyla įvairių su šio proceso teisėtumu, procedūromis, nauda ir grėsmėmis susijusių klausimų.
Pabrėžiama, kad ministerijos perkraustymui nepritaria ūkininkų organizacijos.
Pagal planą, ministertija turėtų būti perkelta iki 2020 metų kovo pabaigos. Buvo paskelbtas ministerijos patalpų Kaune nuomos konkursas, laimėtojas kol kas neatrinktas.