• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį per posėdį turėtų apsispręsti, ar priimti pabėgėlius iš Maltos.

Ministrų Kabinetas svarstys, ar Lietuva dalyvaus pabėgėlių perkėlimo iš Maltos projekte (EUREMA). Šią poziciją svarstys ir du Seimo komitetai – Užsienio reikalų ir Europos reikalų. Tokį klausimą teikia Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir Užsienio reikalų ministerija išanalizavusios bei įvertinusios dalyvavimo tokiame projekte galimybes.

REKLAMA
REKLAMA

„Gegužės viduryje šis klausimas buvo keliamas ministrų konferencijoje Briuselyje. Dauguma Europos Sąjungos (ES) šalių pasisakė už dalyvavimą, pagrindiniai argumentai – solidarumas ir susidariusi rimta karinė situacija. Jei Seimo komitetai ir Vyriausybė pritars siūlymui dalyvauti EUREMA projekte, dar šią savaitę mūsų pozicija bus išsakyta ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje“, – Eltai sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

REKLAMA

Pasak ministro, išanalizavus ir įvertinus galimybes, Lietuva galėtų išreikšti solidarumą su ES valstybėmis, priimdama iki 6 pabėgėlių iš Maltos. Jų perkėlimas galėtų kainuoti apie 40 tūkst. litų, iš kurių didžiąją dalį – 85 proc. dengtų Europos pabėgėlių fondas, o dėl likusios išlaidų dalies būtų deramasi su Maltos Vyriausybe ir Tarptautine migracijos organizacija.

REKLAMA
REKLAMA

Prieglobsčio suteikimo procedūros laikotarpiu pabėgėliai būtų apgyvendinti registracijos centre Pabradėje, o suteikus jiems prieglobstį, jų integracijos laikotarpiu – SADM Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.

Vidaus reikalų ministro teigimu, dauguma ES šalių numato dalyvauti EUREMA projekte, tačiau kiekvienos iš dalyvių indėlis skirtingas. Pavyzdžiui, Vokietija ir Ispanija įsipareigojo priimti po 100 pabėgėlių, Suomija – 70, Švedija – 200, Norvegija – per 300, Lenkija – 50, Danija ir Rumunija – po 10. Tuo tarpu Čekija pabėgėlių nepriims, tačiau skirs šiam projektui 1,1 mln. eurų. Lichtenšteinas jau skyrė 100 tūkst. Šveicarijos frankų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pabėgėlių perkėlimo iš Maltos projektas vykdomas nuo 2009-ųjų. Gegužę vykusioje ministrų konferencijoje Briuselyje ir ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryboje šalys narės pakviestos šį projektą pratęsti. Malta šiuo metu prašo perkelti 2 tūkst. 700 pabėgėlių, kurių didžioji dauguma – iš Eritrėjos, Somalio, Sudano ir Irako.

REKLAMA

Lietuva pabėgėlių perkėlimo projektuose dalyvauja ne pirmą kartą. 2007-aisiais iš Maltos į Lietuvą buvo perkeltos dvi šeimos iš Eritrėjos ir Etiopijos, iš viso – 6 asmenys.

Šiuo metu visi į Lietuvą perkelti asmenys turi pabėgėlio statusą ir gyvena Vilniuje. Abi šeimos gyvena savarankiškai, valstybės parama joms neteikiama. Suaugę šeimos nariai dirba, vaikai lanko ikimokyklinio amžiaus įstaigą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų