• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį J. Miltinio teatre – premjera „Kreicerio sonata“

Šį savaitgalį, spalio 3 – 4 d. d. J. Miltinio dramos teatre pristatoma režisieriaus Sauliaus Varno inscenizacija L.Tolstojaus apysakos „Kreicerio sonata“ motyvais.

REKLAMA
REKLAMA

„Kreicerio sonata“, nors ir parašyta 1889 metais, bet išspausdinta tik 1891metais, tapo išskirtiniu ХIХ amžiaus rusų visuomenę sudrebinusiu kūriniu. Levas Tolstojus „Kreicerio sonatoje“ išdėsto savo filosofiją, kuri kviečia atsisakyti santuokinių įsipareigojimų ir sekso šeimoje, nes tai yra tik vergovė, o vergiški santykiai gimdo nelaisvę. Rašytojas skelbė, kad tik tada, kai sutuoktiniai gyvens kaip brolis ir sesuo, ateis visuomenės dvasinio atgimimo metas. Turbūt nesunku įsivaizduoti, kokią reakciją šios kūrinio idėjos sukėlė to meto Rusijoje ir visoje Europoje. 1901 metais šventasis Sinodas atskyrė rašytoją nuo pravoslavų bažnyčios.

REKLAMA

Šokiruojančios L. Tolstojaus filosofinės idėjos apie santuokos paskirtį stebino ir gąsdino visuomenę, bet apysaka „Kreicerio sonata“ sulaukė išskirtinio dėmesio – ji buvo perrašoma, dalinama ir aptarinėjama visose visuomenės susibūrimo vietose. Įdomu, kad pats rašytojas nei santuokos, nei sekso neatsisakė. Kai L.Tolstojus rašė „Kreicerio sonatą“, jam buvo per 60, su žmona buvo pragyvenęs 30 metų ir augino net 13 vaikų.

REKLAMA
REKLAMA

Visą  gyvenimą rašytojas siekė surasti atsakymą į  klausimą: „Ar turi gyvenimas prasmę, kurios nesunaikintų  mirtis?“ Gyvenimo saulėlydyje surado atsisakė turtų, atsiskyrė nuo visuomenės ir paliko savo filosofinę kūrybą, kuri stebina minčių gilumu ir idėjų novatoriškumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaidina: Albinas Kėleris, Enrikas Kačinskas, Evaldas Stokė, Toma Razmislavičiūtė, Ligita Kondrotaitė, Inga Talušytė, Gintautas Žiogas

Levas Tolstojus (1828-1910) - rusų rašytojas, Peterburgo MA garbės akademikas, grafas, gimė Tulos gubernijoje, Jasnaja Polianos dvare. Mama - kunigaikštytė Volkonskaja, mirė, kai vaikui nebuvo nė dvejų metukų. Ji buvo išsilavinusi, meniškos prigimties, jautri moteris. Tėvas – 1812 metų karo dalyvis, geraširdis, mėgo knygas, medžiokles, mirė 1837 metais, kai sūnui nebuvo nė dešimties. Vaikus auklėjo tolima giminaitė T. Ergolskaja. Ji ugdė jų dvasinį pasaulį, išmokė pajusti meilę, grožį ir gėrį. Šviesūs vaikystės prisiminimai būsimam rašytojui išliko ilgam.

Levas Tolstojus buvo neramaus būdo žmogus. Jo vaizduotė nuolat virte virė. Kūrėjas tarsi vulkanas gimdydavo ir išmesdavo iš savo gelmių  filosofinius apibendrinimus, kurie neretai sukeldavo būsenos krizes, atsispindinčias ir rašytojo kūryboje. Prie tokių kūrinių , kurių herojai patiria mąstymo lūžius, dvasines krizes, galima priskirti ir „Kreicerio sonatą“(parašyta 1889metais).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų