Mažiausiai viename, išskyrus Žemę, Saulės sistemos dangaus kūne telkšo ežeras, nustatė NASA.
NASA kosminis aparatas „Cassini“ Saturno palydovo Titano pietų ašigalio regione aptiko milžinišką skysto etano ežerą, praneša „The Telegraph“. Ištyrus anksčiau pastebėtą tamsių kontūrų dėmę Titano paviršiuje „Cassini“ regimųjų ir infraraudonųjų spindulių spektrometru nustatyta, kad didžioji šio skysto ežero dalis sudaryta iš etano, tačiau jame yra ir metano, azoto ir kitų angliavandenilių.
NASA nuotr.
Pasak apie atradimą žurnale „Nature“ paskelbusio Arizonos universiteto (JAV) profesoriaus Roberto Browno, mokslininkams buvo sunku patikėti, kad šis regionas Titano pietinio ašigalio srityje yra toks juodas. „Daugiau nei 99,9 proc. šviesos, pasiekiančios šį ežerą, yra sugeriama. Tai reiškia, kad ežero paviršius yra absoliučiai ramus, lygus kaip veidrodis. Nei vienas natūraliomis sąlygomis susidaręs tvirtas paviršius negali būti toks lygus.“
Skystas ežeras Titane yra 7800 kvadratinių mylių dydžio, kiek didesnis nei Ontarijo ežeras Šiaurės Amerikoje.
Pasak JAV Geologinės tarnybos specialisto Larry Soderblomo, ežero iš skysto etano aptikimas patvirtina ankstesnes prielaidas, kad Titane egzistuoja ežerai ir jūros iš skysto metano ir etano.