Rusija karo Ukrainoje nevadina tikruoju vardu ir nuo pat savo invazijos pradžios teigia, kad tai yra „specialioji karinė operacija“. Ji Rusijai kainuoja ypatingai daug ne tik išteklių prasme, bet ir dėl pasaulio atsako į Rusijos agresiją.
Vakarų įvestos sankcijos padidino infliaciją Rusijoje iki beveik 18 proc., o visa ekonomika atsidūrė ant recesijos ribos.
„Specialiajai operacijai reikalingi pinigai, didžiuliai ištekliai“, – paskaitoje viename Maskvos universitete sakė A. Siluanovas.
Vladimiras Putinas įsakė Rusijoje 10 proc. padidinti pensijas ir minimalų darbo užmokestį, kad apsaugotų rusus nuo infliacijos, kartu neigdamas, kad šalies ekonominės problemos susijusios su invazija į Ukrainą.
Šios priemonės šiais metais kainuos apie 600 mlrd. rublių, o 2023 m. – apie vieną trilijoną rublių, anksčiau šią savaitę sakė A. Siluanovas.
Rusijos agonija: sankcijos privertė Kremlių ieškoti išeičių
Vakarų šalims skelbiant vis daugiau sankcijų Rusijai, šalies atstovas praėjusią savaitę patvirtino, kad Kremlius susiduria su rimtais sunkumais.
Rusijos susisiekimo ministras Vitalijus Saveljevas gegužės 21 dieną žurnalistams teigė, kad Vakarų sankcijos privertė „ieškoti naujų logistikos koridorių“, pranešė „Meduza“.
„Sankcijos, kurios buvo paskelbtos Rusijos Federacijai, šalyje praktiškai užkirto kelią visiems logistiniams [koridoriams]“, – teigė jis.