Rusijos Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Tarptautinis baudžiamasis tribunolas buvusiai Jugoslavijai turi būti kuo greičiau panaikintas, nes yra itin šališkas. Teigiama, kad Rusijos pyktį sukėlė praėjusią savaitę tribunolo priimtas sprendimas išteisinti bosnį Naserą Oričių.
Rusijos Užsienio reikalų ministerija teigia, kad sprendimas išteisinti N. Oričių, kuris buvo laikomas atsakingu už maždaug 3 tūkst. serbų kalinių mirtį karo metu, rodo tribunolo šališkumą. Rusija teigia, kad vardan savo politinių tikslų tribunolas atsisako misijos įtvirtinti teisingumą.
Pareiškime taipogi pažymima, kad N. Oričius niekada nepasidavė tribunolui savo valia, o buvo suimtas. N. Oričius 1992-1995 metais vadovavo Srebrenicos anklavui ir buvo kaltinamas tuo, kad nesugebėjo užkirsti kelio ten vykdytiems serbų kalinių kankinimams bei žudynėms.
Tribunolas buvo nuteisęs šį bosnį vos porai metų kalėjimo, tačiau nurodė jį nedelsiant paleisti, nes N. Oričius už grotų jau prabuvo daugiau nei 2 metus.
Tiek kaltinamojo advokatai, tiek prokurorai tuo metu teigė skųsiantys tokį tribunolo sprendimą. Galiausiai liepos 3 dieną N. Oričius buvo visiškai išteisintas. „Apeliaciniai rūmai neabejoja, kad prieš Srebrenicijoje laikytus serbus buvo vykdomi žiaurūs nusikaltimai, tačiau vien to fakto, kad nusikaltimai buvo vykdomi, nepakanka, kad dėl jų būtų apkaltintas individas“ – teigiama Hagos tribunolo išvadoje.
Kiek anksčiau šią savaitę Hagos tribunolą šališkumu apkaltino ir naujoji Serbijos teisingumo ministrė Snežana Malovič. Serbų pyktį sukėlė buvusio Kosovo premjero Ramusho Haradinajaus išteisinimas.
Tiesa, Serbija pažadėjo bendradarbiauti su tribunolu ir dėti visas pastangas, kad būtų sulaikyti karo nusikaltimais kaltinami buvęs Bosnijos serbų karo vadas generolas Ratko Mladičius bei Bosnijos serbų politinis vadas Radovanas Karadžičius. Europos Sąjunga teigia, kad tokiu atveju, jei Serbija siekia narystės sąjungoje, jau visų pirma reikia griebtis griežtos kovos su karo nusikaltimais kaltinamais asmenimis.