„Vadinama laikinoji vyriausybė nėra savarankiška ir, labai gaila, yra priklausoma nuo radikaliųjų nacionalistų, kurie įvykdė ginkluotą valdžios užgrobimą“, – jis sakė spaudos konferencijoje Maskvoje, atsakydamas į naujienų agentūros „Interfax“ klausimą, ar Maskva pasiruošusi tartis su dabartine Kijevo vyriausybe dėl padėties Kryme.
„Kam jie atstovauja – manau, mūsų Vakarų partneriai neblogai žino. Juk jie ten reguliariai lankosi, o savame rate atvirai dalijasi didelį nerimą keliančiais įspūdžiais – tačiau, matyt, dėl politinių priežasčių, viešumoje tuos faktus stengiasi nutylėti“, – aiškino S.Lavrovas.
„Padėtis Ukrainoje sunki, – pabrėžė jis. – Ten faktiškai nėra jokios valstybinės teisėsaugos kontrolės, o muziką užsakinėja vadinamasis „Pravyj sektor“ (Dešinysis, arba Teisusis sektorius), kuris naudoja teroro ir bauginimo metodus.“
„Beje, grasinimai skamba jau ne vien oficialiems valdžios atstovams Kijeve ir kituose Ukrainos regionuose, bet ir su Ukraina besiribojančių Rusijos Federacijos regionų lyderiams“, – teigė S.Lavrovas.
Rusijos diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį, kad naujieji Ukrainos lyderiai ministrų kandidatūras derino su „Pravyj sektor“.
„Vadinamosios laikinosios vyriausybės dabartiniai vadovai prašė to „Teisiojo sektoriaus“ sutikti su ministrų kandidatūromis, tačiau dabar „Pravyj sektor“ nepatenkintas, o jo vadovai aiškina, kad valdžios perkrovimas Ukrainoje dar nebaigtas – jų netenkina dekoracijų pakeitimas: jie reikalauja iškviesti į Maidaną (Kijevo centrinę Nepriklausomybės aikštę) atskirai kiekvieną ministrą, kad jie visi raportuotų, kaip vykdo Maidano lyderių reikalavimus“, – aiškino S.Lavrovas.
Pasak jo, laikinoji vyriausybės „siūlo suteikti „Pravyj sektor“ oficialios ginkluotos teisėsaugos struktūros statusą ir funkcijas“.
„Jums tikriausiai taip pat žinomas faktas, kad gynybos ministro pavaduotojams atsisakius tai padaryti, juos tiesiog atleido. Dėl to mums labai sunku kalbėti apie naujosios valdžios savarankiškumą“, – argumentavo S.Lavrovas.
„Dabar „Teisusis sektorius“ reikalauja atidaryti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų arsenalus ir perduoti jam atitinkamą ginkluotę, – sakė jis. – Nežinau, kaip galima vertinti tų veikėjų civilizuotumą ir demokratiškumą.“
„Kai mus ragina tiesiogiai dirbti su dabartiniais Aukščiausiosios Rados vadovais, siekiant sureguliuoti Ukrainos krizę ir apskritai plėtoti su jais didelio masto strateginį dialogą – tai yra sampratų supainiojimas“, – pažymėjo S.Lavrovas.
Rusijos URM vadovas priminė, kad rengiant vasario 21 priimtą susitarimą tarp tuometės opozicijos ir Ukrainos vyriausybės, Rusijos partnerės Vakaruose žadėjo, jog jeigu prezidentas Viktoras Janukovyčius, kuris dabar jau yra nuverstas, vykdys savo įsipareigojimus, jie būtinai pasirūpins, kad ultranacionalistai nevadovautų reformų procesui Ukrainoje.
„Prezidentas Janukovyčius išpildė viską, ką žadėjo, o mūsų partneriai savo pažadų netesėjo. Tikriausiai tai ir yra dabartinės mūsų padėties priežastis“, – sakė S.Lavrovas.