• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Egzistuoja daugybė dantų praradimo priežasčių – dantų traumos, gilūs karioziniai pažeidimai, dantų šaknų ligos, periodontitas (paradontozė), prasta burnos higiena ir apsilankymų pas odontologus vengimas. Vis dar dažnai manoma, kad dantų netekimas yra baisi ir neišsprendžiama problema. Vis dėlto, šiais laikais taikomas pažangus odontologinis gydymas – netekus danties jo vietą sėkmingai gali užpildyti danties implantas.

Egzistuoja daugybė dantų praradimo priežasčių – dantų traumos, gilūs karioziniai pažeidimai, dantų šaknų ligos, periodontitas (paradontozė), prasta burnos higiena ir apsilankymų pas odontologus vengimas. Vis dar dažnai manoma, kad dantų netekimas yra baisi ir neišsprendžiama problema. Vis dėlto, šiais laikais taikomas pažangus odontologinis gydymas – netekus danties jo vietą sėkmingai gali užpildyti danties implantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plačiau apie dantų implantaciją pasakoja veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius.

Paprasčiau, nei atrodo

Vienas pažangiausių gydymo metodų, galinčių išspręsti prarasto danties problemą, tai dantų implantacija. Kalbai pasisukus apie šią procedūrą, neretai su tuo nesusidūrusieji pašiurpsta – tai atrodo sudėtingas, brangus ir skausmingas gydymo būdas. Tačiau jaudintis nėra dėl ko, dantų implantacijos procedūra daug paprastesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tiesiog reikia pasirinkti daug patirties turintį specialistą.

REKLAMA

Pirmiausia, tokio gydymo metu atliekama vietinė nejautra, todėl pacientas nejaučia skausmo. Vėliau, trūkstamo danties vietoje, paruošiama ertmė, į kurią įsriegiamas implantas. Taip yra atkuriama danties šaknis. Ši gydymo procedūra trunka nuo 20 minučių iki valandos, priklausomai nuo individualios paciento situacijos. Galiausiai, implantui prigijus, ant jo pritvirtinamas cirkonio vainikėlis ir pilnai atkuriamas prarastas dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Kartais danties netekimo išvengti neįmanoma

Odontologai stengiasi kuo ilgiau išsaugoti paciento dantis – gydomi atsiradę karioziniai pažeidimai, dėl infekcijos išplitimo į danties kanalus dantis tenka gydyti endodontiškai, vėliau ir ptotezuoti. Žinoma, net ir tinkamai prižiūrint ir gydant sugedusius dantis, danties netekimo išvengti gali ir nepavykti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius pasakoja, kad kartais, ruošiantis gydyti dantį, paaiškėja, kad jo būklė per daug prasta ir geriausia išeitis – danties šalinimas: „Kuomet dantis ir jo šaknys yra kone sunaikintos karieso pažeidimo, dantis stipriai paslankus dėl išplitusios periodonto ligos ar pūlingo uždegimo, taip pat jeigu dantis yra atstatytas plombine medžiaga ir natūralaus danties vainiko likę nepakankamai, arba pažeistos danties šaknys, tuomet kyla rizika, kad toks dantis greitai skils. Skilus dančiui gali kilti uždegimas, atsirasti pūlinys ir grėsti ne tik danties praradimas, bet ir dalies kaulo netekimas. Tokiu atveju rekomenduojama dantį šalinti ir sukti implantą“

REKLAMA

Kokį implantą rinktis?

Netekus danties ir pasiryžus implantacijai, derėtų pasidomėti įvairiais implantų gamintojais bei pasikonsultuoti su patyrusiu gydytoju chirurgu.

„Nors visų gamintojų implantai yra gaminami iš titano lydinio arba cirkonio, kiekvieno gamintojo produktai pasižymi unikaliomis, tik jiems būdingomis savybėmis – skiriasi implantų forma, sriegis ir paviršiaus padengimo medžiagos. Tinkamiausią implanto gamintoją gydytojas turėtų išrinkti pagal individualius kiekvieno paciento poreikius, esamą burnos ir bendrą organizmo būklę“, – pasakoja gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas D. Matkevičius.

REKLAMA

Pasirinkus netinkamai – laukia liūdnos pasekmės

Pacientui priėmus skubotą sprendimą, dažnai nulemtą kainos ar patrauklios nuolaidos, rezultatas gali būti ne toks kokio tikėjotės. Svarbu pasirinkti patikimą kliniką pagal joje dirbančius specialistus, pasidomėti gydytojo chirurgo patirtimi ir jo kompetencija. Svarbu gydytojui išsakyti savo lūkesčius, baimes ir, svarbiausia, įspėti apie sveikatos problemas ir esamas ligas. Parinkus tinkamus chirurginius motodus ir panaudojus protezavimo konstrukcijas, galima išvengti sudėtingų ir brangiai kainuojančių kaulo priauginimo procedūrų. Gyd. Dalius Matkevičius teigia: „Jeigu operacijos metu nėra atsižvelgiama į žandikaulio kaulo kietumą, gretutines paciento ligas, jeigu nėra užtikrinamas pirminis stabilumas įsriegus implantą - tarp kaulo ir implanto gali prasidėti uždegimas, atsiranda ir kitų audinių uždegiminiai procesai, galiausiai implantas gali neprigyti. Todėl ne mažiau svarbu pasidomėti ar gydytojas geba susitvarkyti su galimomis komplikacijomis, ar pagalbos teks ieškotis pačiam.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pacientams su gretutinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, osteoparozė, onkologiniai susirgimai ir kitomis sisteminėmis ligomis, nereikėtų atsisakyti minčių apie implantaciją. Kiekviena patikima klinika gali atlikti implantaciją ir kitas chirurgines procedūras su PRGF® – Plasma Rich in Growth Factors (angl.) – plazma, praturtinta augimo faktoriais, kuri net ir sudėtingiausiais atvejais suteikia galimybes sėkmingai operacijai. Taigi, reikia tiesiog pasidomėti, nes šiuolaikinė medicina siūlo daugybę galimybių pacientams džiaugtis patvariais dantimis .“

REKLAMA

Svetur – ne visada pigiau

Kartais pacientai skundžiasi, kad Lietuvoje odontologinių paslaugų kainos per didelės ir nusprendžia apsilankyti pas užsienio šalių gydytojus. Vis dėlto, faktai kalba patys už save – tai ne visada geriausias ir pigiausias pasirinkimas.

REKLAMA

Pasak gyd. chirurgo D. Matkevičiaus, išvykus gydytis į užsienį, dažnai viena iš problemų tampa paciento informacijos stoka ir sudėtingesnis susikalbėjimas su kita kalba bendraujančiu gydytoju: „Dažnai pacientams sudėtinga perteikti medicinines žinias, taip, kad viskas būtų aiškiai suprantama, o išvykus implantų suktis į kitą šalį, su gydytojais susikalbėti tampa dar sunkiau dėl užsienio kalbos”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojui ir pacientui nesusikalbėjus, įvyksta įvairių nesusipratimų, sunkiau parinkti tinkamiausią ir pigiausią gydymo variantą, o grįžus į Lietuvą, svetur įsuktus implantus tenka keisti naujais. Arba pacientui nuspręndus užsienyje įsuktus implantus susiprotezuoti Lietuvoje paaiškėja, kad Europoje tokių implantų detalėmis neprekiaujama ir protezo ant implanto pagaminti neįmanoma. „Būna ir taip, kad pacientai vėliau pasiskaičiuoja, kad su visomis kelionės ir kitomis išlaidomis dantų implantą įsidėti Lietuvoje kainuoja tiek pat, kiek ir užsienio šalyse. O tie pacientai, kurie turėjo blogų patirčių svetur, teigia, kad ateityje tikrai geriau rinksis patikimą lietuvišką kliniką ir patyrusį bei savo darbą išmanantį gydytoją. O prieinamas kainas galima rasti ir Lietuvoje.“, – pasakoja specialistas.

Norint išvengti papildomų išlaidų, nemalonių šalutinių poveikių ar organizmo atmetimo reakcijos, būtina pasirinkti profesionalius gydytojus, patikimas odontologijos klinikas, dirbančias su kokybiškomis dantų implantų sistemomis.

Ispustos tos implantu kainos. Varztelis kuris sukamas vietoj danties savikaina yra 16 centu o uz ji prasoma 200 eur. Kur logika??????
Taip Lietuvos medicina kainomis žymiai pažengusi. Šlapimo analizių indėlis 0,49cnt. Kai tuo tarpu 2L talpos tara įvertinta 10 cnt. Lenktynės su protu.
Tas varžtelis kainuoja ne 200, o 600 ir dar daugiau...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų