odontologas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „odontologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „odontologas“.

Žalgirio klinika prabilo, kas vyksta: lūžta įranga, trūksta priemonių: „Turime arba vegetuoti, arba mažinti paslaugas“

Žalgirio klinika skundžiasi, kad dėl po sujungimo su Santaros klinikos stringančių viešųjų pirkimų ima stokoti darbui būtinų priemonių. „Vieną dieną lūžta vienas aparatas, o kitą dieną – kitas“, – sako įstaigos direktorius Dalius Matkevičius. Santaros klinikų vadovas gi tikina, kad visi procesai juda, tačiau ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtųsi.

Nuo sausio 1 d. – ilgai laukti pokyčiai dėl milžiniškų eilių: šiuos aparatus galės gauti paprasčiau

Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė svarbiam pokyčiui – nuo kitų metų kai kuriuos ortodontinius aparatus vaikams, turintiems įvairių dantų bei žandikaulių anomalijų, galės skirti ir gydytojai odontologai. Šis sprendimas leis gerokai sutrumpinti paslaugų laukimo eiles. Iki šiol ortodontinius aparatus galėjo skirti tik gydytojai ortodontai, o pacientams tekdavo ilgai laukti jų konsultacijų eilėje.
Aktualijos 2024-12-19

Odontologas išklojo atvirai: „Galiu pasakyti, ar neseniai užsiėmėte oraliniu seksu“

Odontologas žaibiškai išpopuliarėjo internete, kai pasakė, kad iš paciento burnos ertmės gali pasakyti, ar jis užsiėmė oraliniu seksu. Odontologai patvirtino, kad jie kartais gali pastebėti požymius, rodančius, ar neseniai buvo atlikta veikla, dėl kurios ant gomurio atsiranda mėlynės, vadinamos petechijomis, rašo thepinknews.com. Ši tema plačiai aptarinėjama po to, kai „TikTok“ vartotojas savo vaizdo įraše teigė sužinojęs, kad dantų gydytojai gali atskleisti tokias detales.
2024-11-23

Dantų gydymas jau šiandien galėtų kainuoti pigiau, tačiau ateityje siūlo drastiškus pokyčius: tai patiktų ne visiems

Pacientai jaučia neteisybę – kaip renkasi šeimos gydytoją, taip norėtų rinktis ir odontologą bei gauti jiems priklausančią, nors ir nedidelę, bet valstybės kompensuojamą išlaidų dalį. Ministerija teigia, kad diskusijos dėl to vyksta, tačiau nėra aiškaus modelio, kaip tai galėtų veikti. Odontologų rūmų vadovė gi kalba dar griežčiau – apskritai siūlo atsisakyti iliuzijų apie „nemokamą“ gydymą ir viskas pastangas nukreipti į prevenciją.

Odontologas atskleidė didžiausius pacientų melus: darote sau meškos paslaugą

Daugeliui pacientų kelionė pas odontologą gali būti bauginanti, o kai kurie, nesilaikydami odontologo patarimų, galbūt net kartais pameluoja. Apklausa parodė, kad tai vyksta dažniau nei galima pamanyti. Net 67 proc. žmonių prisipažino melavę odontologui dėl vieno ar kito dalyko. Pasak „Gorgeous Smiles“ odontologų, meluodami odontologui darote sau meškos paslaugą. Dr.
2024-10-06

Jei skauda dantį, o pinigų neturi – kentėk: nemokamai priklauso ne viskas

Jei suskaudo dantį, nemokamai esą jį galima susitaisyti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Tačiau žodis „nemokamai“, galima sakyti, čia tinka tik sąlyginai, mat nereikia mokėti tik už patį danties sutaisymą, kitaip sakant – už gydytojo suteiktą paslaugą arba jo atliktą darbą, o už danties gydymui sunaudotas medžiagas sumokėti vis tiek tenka. Tai ką daryti, jei skauda dantį, o pinigų neturi? Panašu, kad atsakymas vienas – kentėti.

Klastinga liga serga 8 iš 10 vyresnių nei 35-eri: gydytojai patarė į ką atkreipti dėmesį

Įvairūs tyrimai rodo, kad Lietuvoje periodontitu serga aštuoni iš dešimties vyresnių nei 35 metų žmonių. Ši klastinga liga gali sukelti rimtų padarinių, kaip dantenų atsitraukimas, kraujavimas, o bene skaudžiausias padarinys – dantų netekimas. Gydytojai specialistai perspėja, kad daug bėdų kyla, kai žmonės kreipiasi per vėlai.  O gydymas – brangus: privačiose klinikose kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų ir gali viršyti tūkstančius.
2024-09-15

Žalgirio klinika jungiama prie Santaros klinikų: žada pokyčius ir pacientams

Pokyčiai sveikatos sektoriuje: Vilniuje veikianti Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinika nuo antradienio tapo Santaros klinikų filialu. Po sujungimo Sveikatos apsaugos ministerija tikisi geresnių finansinių rezultatų ir kokybiškesnių paslaugų.

Žalgirio klinika skelbia apie neeilinį projektą Lietuvoje: tai yra visos Lietuvos danties skausmas

Įsivaizduokite, kad jums labai skauda dantį, tačiau artimiausią laiką pas odontologą gydymo įstaiga jums gali pasiūlyti tik po 18 mėnesių. Net nupurtė, tiesa? Tačiau būtent tokią realybę išgyvena žmonės su negalia, kadangi Lietuvoje labai stinga odontologinių bei veido ir žandikaulių chirurgijos paslaugų pritaikymo neįgaliems vaikams ir suaugusiems.
Aktualijos 2024-08-20

Lietuvos aktorės 9-mečiui sūnui medikai pasiūlė gyventi be priekinių dantų: negalėjo patikėti, ką girdi

Panevėžietės aktorės Tomos Razmislavičiūtės-Juodės 9-erių sūnui įvyko nelaimė – berniukas krisdamas išsimušė du priekinius dantis. Skubiai nuvykę į Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio kliniką jie susidūrė su neprofesionaliu gydytojų elgesiu bei bendravimu. „Atsitiko mūsų sūnui trauma – krisdamas išsimušė 2 priekinius dantis. Kaip vėliau pasidomėjau – 9-erių vaikui tai nėra reta trauma, su kuria klinikos nesusiduria kasdienybėje.
2024-07-24
REKLAMA
REKLAMA

Važiuoja į Turkiją gražios šypsenos, o grįžta be dantų: Lietuvos medikai papasakojo, ką pamato

Dėl holivudinės šypsenos į Turkiją ar Baltarusiją suskubusiems tautiečiams mūsų medikai turi prastų žinių – gydymasis svetur gali baigtis tuščia burna. Mat pritaikius vadinamąjį turkišką agresyvų gydymą, kai žmogui ištraukiami kone visi, dažniausiai sveiki, dantys, lietuvių odontologams belieka tik skėsčioti rankomis. Ištaisyti kai kurių turkų ar baltarusių klaidų kartais nebeįmanoma. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Apie šią streso rūšį girdėjo retas: ne tik nuolat nuodija organizmą, bet ir trumpina gyvenimą

Tūkstančius metų apie žmogaus sveikatą buvo sprendžiama pagal jo burnos būklę. Taip yra neatsitiktinai – seniai žinoma, kad nesugydyti dantys ir uždegimas blogina viso organizmo būklę. Negana to, šiandien kalbama apie visai naują sąvoką – dentalinis stresas. Tai ilgainiui nuodija organizmą ir gali net paveikti gyvenimo trukmę.

Apstulbo išvydusi, kada patektų pas gydytoją: jei pasiseks, po 2–3 metų paskirs vizitą

Eilės pas medikus nenustoja stebinti gyventojų. Štai norint patekti gydymui pas ortodontą Žalgirio klinikoje, siūloma registruotis į 2–3 metų laukimo eilę talonėliui gauti. Įstaiga aiškina, kad dėl gydytojų stygiaus tokia situacija – visoje Lietuvoje, mat konkuruoti su daug didesnius atlyginimu siūlančiais privatininkais niekas neišgali.

Nuo ledų ar kavos gelia dantis? Nenumokite ranka – gali kilti didelių bėdų

Ar kada nors valgydami ledus arba gerdami karštą gėrimą pajutote geliantį dantų skausmą? Jei taip, vadinasi, jūs – vienas iš daugelio žmonių, kurių dantys jautrūs šalčiui arba karščiui. Specialistų teigimu, tai kamuoja maždaug kas antrą žmogų. Tokį skausmą dažniausiai jaučia tie, kurių dantų emalis plonesnis, nors tai gali įspėti ir apie dantų ėduonį bei kitas odontologines problemas.
2024-05-30

8 vaikų mamai Dianai – netikėta dovana: jos vertė siekia 11 tūkst. eurų

Neeilinė dovana 8 vaikų mamai – nauja šypsena. Dėl ligos didžiąją dalį dantų praradusiai moteriai odontologai pažangiausiu metodu sukurs praktiškai naują šypseną. Dovanos vertė – daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Daugiavaikė mama iš Kupiškio rajono vienintelė laimingoji iš beveik 200 dalyvavusiųjų socialiniame projekte. Dėl ligos daugiavaikei mamai grėsė visiška bedantystė.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Dantų gydymui išleidžia milžiniškas sumas: kodėl PSD neišgali to padengti, o vykti paslaugų į Turkiją – net pigiau?

Nors nemažai gyventojų vis dažniau stumiami susimokėti už įvairias medicinines paslaugas, kurios šiaip priklausytų nemokamai, apsilankymai pas odontologus jau daugybę metų priverčia kaip reikiant patuštinti kišenę. Net ir nuėjus gydyti dantų į polikliniką, už medžiagas žmogus turi susimokėti pats.

Kai skaudą dantį, nors replėmis rauk: kur galima gauti skubią odontologo pagalbą naktį ar savaitgalį?

Kas susidūrė, turbūt neprieštaraus, kad danties skausmas – vienas iš nemaloniausių, kurį norisi pašalinti kuo greičiau. Tą patį galima pasakyti ir apie kitas odontologines bėdas.

Ukrainoje po vizito pas odontologą mirė 14-metis

Po apsilankymo pas odontologą Kryvyj Rihe mirė 14-metis, praneša „Suspilne“. Anot leidinio, teisėsauga nurodė, kad prieš tai berniukas lankėsi odontologo kabinete. Kryvyj Riho policijos atstovė spaudai Anhelina Kradožon patvirtino informaciją apie tokį įvykį. Anot jos, teisėsauga pradėjo baudžiamąją bylą, gydytojui gresia iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. 14-mečiui odontologas traukė dantį Minėtas leidinys dėl komentaro kreipėsi ir į ligoninę, kurioje lankėsi berniukas.
2024-02-05

Pokyčius odontologų savivaldoje pajus ir pacientai: štai kas keisis nuo kitų metų

2024 metų išvakarėse Lietuvos valdžia po kelerių metų svarstymų ir vertinimų pagaliau apsisprendė, kad odontologų savivalda turi būti ir 2025-aisiais bus grąžinta odontologų bendruomenei. Tam pritarė Seimo nariai, o naują įstatymą pasirašė ir Prezidentas. Ką reiškia šie pasikeitimai? Savivaldos susigrąžinimo bendruomenei atstovaujantys Odontologų rūmai siekė dar nuo 2020 metų. Tokį tikslą buvo išsikėlusi ir dabartinė Seimo valdančioji dauguma. Priežasčių tam – ne viena.

Moteris padavė odontologą į teismą: vieno apsilankymo metu atliko daugiau nei 30 procedūrų

Gruodį moteris, kilusi iš Minesotos (JAV), Hennepino apygardos apylinkės teismui pateikė ieškinį dėl netinkamo elgesio, teigdama, kad po to, kai jos odontologas per vieną vizitą atliko daugiau nei 30 procedūrų, ji liko subjaurota. Nukentėjusioji Kathleen Wilson teigia, kad 2020 m. liepą per vieną apsilankymą daktaras Kevinas Molldremas jai sutvarkė keturis šaknų kanalus, uždėjo aštuonias karūnėles ir 20 plombų.
2024-01-07

Dantų protezavimas: kas gali gauti nemokamai ir kur reikia kreiptis

Ne tik su dantų gydymo, bet ir jų atkūrimo problemomis susiduria vis daugiau žmonių. Ką reikėtų žinoti prieš ruošiantis protezuoti dantis, paaiškino Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai. Kauno teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Zdanavičienė ir Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rasa Valinskaitė-Barščevičienė Kauno Trečiojo amžiaus universiteto Sveikatos fakulteto studentams atsakė į keletą svarbių klausimų.

Pastebėjote juodą trikampį tarp dantų? Štai, ką jis reiškia

Odontologas įspėjo, kad tarp dantų atsiradę juodi trikampiai gali būti ženklas, kad gali tekti gydytis, tačiau jis pasidalijo, kodėl tai gali būti sudėtinga. Odontologas įspėjo, kad nors juodi trikampiai tarp dantų savaime nėra pavojingi, jie gali rodyti sveikatos problemas, pavyzdžiui, dantenų ligas arba dantenų recesiją, kurias reikia gydyti, rašo mirror.co.uk. Kas yra juodi trikampiai? Jie atsiranda netoli dantenų linijos, o žiūrint iš priekio atrodo kaip trikampis.
2023-12-03

Dantis gali skilti net ir dėl didelio streso: štai ką daryti tokiais atvejais

Nors danties audiniai yra itin tvirtos struktūros, dažnai pasitaiko, kad dėl traumų ar negydomų ligų jie skyla. Neretai tokiais atvejais žmogus gali nejusti didelio diskomforto, skausmo ar išvis jokių simptomų. Visgi, anot Vilniaus „InMedica“ klinikos, esančios L. Asanavičiūtės g. 20, gydytojos odontologės Rūtos Valentukevičienės, svarbu kuo skubiau gydyti skilusį dantį, o jam nuskilus – atkurti, nes to nepadarius laiku kyla kur kas rimtesnių komplikacijų rizika.
2023-11-27

Bijote vizito pas odontologą? Atskleidė, kas padės

Daugumą mažų vaikų bijo apsilankymo pas dantistą, tačiau kai kurie šios baimės niekaip negali atsikratyti net kai jau suauga. Prieš vizitą dreba rankos, daužosi širdis, o atsigulus į dantisto kėdę jaučia nerimą, nes nežino, ko tikėtis procedūros metu, galbūt nepasitiki specialistu. Odontologijos ir traumatologijos klinika „Apolonia“ savo socialinių tinklų paskyroje pasidalino keletu žingsnių, kaip kovoti su vizito pas odontologą baime.
2023-11-09

Dantų gydymas ir protezavimas šiems žmonėms yra nemokamas: štai ką reikia žinoti

Retam gyventojui neprireikia odontologinių paslaugų ar bent profilaktinio vizito pas šios srities gydytoją. Nors dažnas dėl dantų gydymo tiesiu taikymu keliauja į privačią įstaigą, vis tik dalis paslaugų žmonėms priklauso nemokamai. Ligonių kasų specialistai primena, kokiais atvejais galima tikėtis tokios pagalbos. Visiems privalomąjį sveikatos draudimą turintiems gyventojams priklauso nespecializuotų pirminio lygio odontologinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas.

Ieškoma kaltų dėl moters mirties apsilankius odontologijos klinikoje: „Atrodė, kad brigada labai ilgai vyksta“

Tragedija Vilniuje – 60 metų moteris prastai pasijuto po jai atliktos odontologijos procedūros. Privačioje klinikoje ją skubiai gaivino odontologai ir anesteziologė, vėliau reanimobiliu moterį išvežė į ligoninę – ten ji mirė. Prieš procedūrą dantų gydytojo kėdėje pacientei buvo suleisti vaistai. Ar jie galėjo turėti įtakos nelaimei, aiškinasi teisėsauga.  Vienoje iš sostinėje įsikūrusių „Denticijos“ klinikų ketvirtadienį ir toliau virė darbas.

Iš odontologo kabineto atgabentos vilnietės žūtis sukrėtė Ireną: pati patyrė šį košmarą

Šįryt nuskambėjo sukrečianti žinia – vakar VUL Santaros klinikose mirė dėl odontologinių komplikacijų iš privačios klinikos atgabenta pacientė. Manoma, kad galimai moters (g. 1962 m.) būklė stipriai pablogėjo po to, kai buvo suleisti medikamentai.  Išgirdusi šią netektimi pasibaigusią istoriją savo patirtimi tv3.lt pasidalino ir rietaviškė Irena. Laimei, moteriai pavyko laiku sulaukti pagalbos.
142 2023-09-14

Sukrečianti nelaimė: po procedūrų odontologijos klinikoje Vilniuje mirė moteris

Vilniuje trečiadienį įvyko skaudi nelaimė – VUL Santaros klinikose mirė dėl odontologinių komplikacijų iš privačios klinikos atgabenta pacientė. Portalas tv3.lt sulaukė informacijos, kad vakar „Denticija“ klinikoje gydytas pacientas mirė. Vilniaus policijos atstovai patvirtino, kad vakar apie 17.27 val. sulaukė pranešimo dėl neteisingai ar ne laiku suteiktos medicininės pagalbos.

Svarbu žinoti kiekvienam: atsakė, ar danties traukimas yra apmokamas valstybės lėšomis

Ar danties traukimas yra apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis? Tokio klausimo sulaukę Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kokios paslaugos yra apmokamos valstybės.  Nurodoma, kad dantų ir dantų šaknų traukimas yra pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslauga. Ji yra kompensuojama iš PSDF biudžeto lėšų.

Kaunietę įtikino dantisto apsimetėlio išvaizda, tad ji sumokėjo 1500 eurų: „Mašina BMW, baltos kelnės, raudoni baltiniai“

Teisme jau trečia byla, kurioje kaunietis stalius, apsimetęs odontologu, kaltinamas taisęs žmonėms dantis ir juos protezavęs be jokio medicininio išsilavinimo. Šį kartą nukentėjo viena garbaus amžiaus senjorė, patikėjusi šarlatano skelbimu laikraštyje ir bandžiusi pas jį gydytis. Anksčiau dirbęs savo namuose, dabar apsišaukėlis vykdavo jau į klientų namus. O darbui naudojo seną dantų techniku dirbusio tėvo įrangą ir net statybinius įrankius.

Siaubinga situacija Lietuvoje dėl vaikų dantų: kas antro iki 3 metų jau sugedę

Lietuvos vaikai ir toliau pretenduoja į turinčiųjų vienus iš prasčiausių dantų Europoje gretas. Neseniai atliktos moksleivių gyvensenos apklausos atskleidė, kad kone pusė vaikų nurodė reguliariai nesivalantys dantų. Gydytojai skambina pavojaus varpais – kas antram vaikui iki dvejų metų jau randami sugedę dantys, o finansavimas, jų teigimu, gerokai šlubuoja.

Tai žino ne visi: štai kokias odontologo paslaugas senjorai gali gauti nemokamai

Be odontologinių paslaugų šiais laikais išsiverčia retas, o dar daugiau paprastai jų prisireikia senstant. Valstybė senjorams suteikia daug kompensuojamų paslaugų, nors jie patys ne visada žino, kas yra garantuojama.  Naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo Valstybinės ligonių kasos specialistų, kokios konkrečiai odontologinės paslaugos yra finansuojamos senjorams.

Ši dantų pastos sudėtinė dalis gali būti toksiška, tačiau be jos irgi negerai: patarė, ką daryti

Ieškantiems dantų pastos nuolat kyla klausimas, kiek fluorido turėtų joje būti, kad ši nekenktų sveikatai, tačiau ir galėtų tinkamai apsaugoti dantis nuo ėduonies. Vaistininkė pataria vengti kraštutinumų: nesibaiminti dėl fluorido žalingo poveikio, tačiau ir nesirinkti didžiausios jo koncentracijos.     Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Robertos Janulytės, fluoras yra svarbiausias elementas kaulų mineralizacijai.
2023-06-08

Apie tai, kad vėžys apsigyveno burnoje, dažnas neįtaria: chirurgas patarė atsikratyti vienos baimės

Nors odontologo kėdės baimė lydi dažną, gydytojai ragina ją visais įmanomais būdais sutramdyti ir nedelsti kreiptis ne tik dėl jau atsiradus problemoms, bet ir tikrintis profilaktiškai. Pažymima, kad tai gali padėti užbėgti už akių ar laiku aptikti ir tokią ligą kaip vėžys.  Plačiau kalbėdamas apie savo profesiją veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius pasakojo, kad iš esmės gydo įvairias minėtųjų sričių ligas.

Odontologas niekada nevalgo 5 produktų: nustebsite, kokie jie

Apie tobulą, baltų dantų šypsena svajoja kone kiekvienas žmogus. Kad galėtumėte džiaugtis sveikais, perlo baltumo dantimis, odontologas atskleidė net penkis maisto produktus, kurių ji niekada nevalgytų, kadangi šie ne tik gali nuskelti dantį, tačiau ir turėti įtakos jo spalvos pokyčiams. Anot odontologo, „Bespoke Smile“ klinikos įkūrėjo dr. Samo Jethwa, kai kurie maisto produktai turi įtakos dantų geltonavimui.
2023-05-19

Lietuvoje sparčiai populiarėja užmigdymas dantų gydymo metu: įspėja, kad tai tinka ne visiems

Lietuvoje sparčiai populiarėja tiek dantų gydymui jautriems pacientams, tiek odontologams pagelbėjantis lengvas paciento užmigdymas dantų gydymo metu. Toks, sedacija vadinamas, sąmonės slopinimas dantų gydyme yra saugus ir atliekamas prižiūrint tik kvalifikuotų specialistų. Visgi medikai įspėja, kad tai yra tinkama toli gražu ne visiems. Norint išvengti nepageidaujamo poveikio, tiek prieš, tiek ir po gydymo, būtina atkreipti dėmesį į keletą labai svarbių detalių.
2023-05-08

Po rūgštaus valgio dantų reikėtų nevalyti bent pusvalandį: odontologė paaiškino, kas gali nutikti

Dantų ėduonis – viena labiausiai paplitusių burnos ertmės infekcinių ligų. Jo atsiradimui įtakos turi ne tik paveldimumas ar netinkama mityba – didžioji dalis dantų ėduonies atvejų atsiranda dėl netinkamos burnos higienos. Nedaugelis susimąsto, kad norint prižiūrėti dantis tinkamai, burnos higienos priemones būtina pasirinkti individualiai, atsižvelgiant į esamą dantų būklę.
2023-04-17

Įspėja nekartoti šių klaidų einant pas odontologą: prisidarysite sau gėdos

Odontologas atskleidė paprastas ir įprastas klaidas, kurias žmonės daro prieš ir po apsilankymo pas odontologą, taip pat pataria, kokio maisto ir gėrimų turėtumėte vengti. Odontologijos klinikos „Impress“ vyriausiasis ortodontas Khaled Kasem papasakojo, ką turėtumėte padaryti prieš apsilankydami pas odontologą ir ko neturėtumėte daryti po vizito. Jis pataria prieš vizitą pas odontologą išsivalyti dantis.
2022-12-19

Kaunietė liko šokiruota: vizito pas gydytoją vaikui pasiūlė laukti 2 metus

Ilgos eilės pas tam tikrus gydytojus – kol kas vis dar neišsprendžiama problema. Tačiau vienas ar du mėnesiai laukimo pas specialistą gali pasirodyti niekiniai, kai išgirstama apie tai, kad vaikui dantims būtinos procedūros prieiti pavyks tik po 2 metų. Tokius laukimo terminus išgirdusi kaunietė Ieva (pavardė redakcijai žinoma, – aut. past.) buvo kaip reikiant priblokšta. Į portalą tv3.lt kreipusis moteris pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo eilinio 8-erių metų sūnaus vizito pas odontologą.

Įsidėmėkite: štai kokios odontologinės paslaugos jūsų vaikui priklauso nemokamai

Pirminė odontologinė priežiūra vaikams yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Į ją įeina tiek gydymas, tiek ypač reikalingos, nors neretai pamirštamos profilaktikos priemonės, padedančios išvengti ėduonies ir kitų dantų bei burnos ertmės ligų. Svarbiausia, kad mažieji pacientai kreiptųsi į polikliniką, kurioje yra prisirašę.
Aktualijos 2022-11-18

Gydytojas įspėjo neužkibti ant reklaminio triuko: plinta klaidinanti informacija apie estetinį plombavimą

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose ėmė plisti melaginga informacija apie estetinį dantų plombavimą. Vienai nuomonės formuotojai pasisakius apie galimybę atlikti šią procedūrą ir be dantų tiesinimo, netruko atsirasti ir kitų, savo paskyrose komunikuojančių apie tokį variantą. Tiesa, nedaug kam žinoma, kad toks gydymo būdas gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.
2022-11-17

Įsiminkite kartą ir visiems laikams – štai kada priklauso nemokamas dantų gydymas

Ligonių kasos sulaukia gyventojų paklausimų dėl vaikams skirtų odontologinių paslaugų bei odontologinių medžiagų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).  Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pirmines odontologines sveikatos priežiūros paslaugas apmoka ligonių kasos. Svarbu, kad būtų kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, sudariusias sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo.
2022-09-26

Skaitmeninė implantacija: kaip ji vyksta ir kuo skiriasi nuo tradicinės

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų. „Kauno implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Andriaus Jonaičio teigimu, implantacija – išties sudėtinga procedūra.
2022-09-21

Už dantis – 6 tūkst. eurų: ką ir kokiais atvejais kompensuoja valstybė?

Ne paslaptis, kad dantų gydymas yra viena brangiausių paslaugų ir dėl rimtesnių dantų problemų klinikoje tenka palikti net keletą tūkstančių eurų. Apie 100 eurų už plombą, 300 eurų už balinimą ir 6 tūkst. eurų už protezą – tai įprastos kainos visoje Lietuvoje. Vis tik valstybė kompensuoja tik dalį odontologijos paslaugų ir 6 tūkst. eurų už protezą teks mokėti, jei asmuo nėra vaikas, pensininkas ar neįgalus.
2022-09-04

Sveikatos paslaugos turėtų būti nemokamos, bet tenka mokėti du kartus: paaiškino, kodėl

Sveikatos paslaugomis tiek vaikai, tiek privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) turintys suaugusieji sveikatos priežiūros paslaugas paprastai gauna nemokamai. Vis dėlto yra klinikų, kuriose PSD negalioja ir už viską tenka sumokėti patiems. Pašnekovai paaiškino, kad netgi už sveikatos įstaigų paslaugas vaikams reikia mokėti, jei klinika nėra sudariusi sutarties su ligonių kasomis.
2022-08-31

Paaiškino, ar galima paveldėti kompensaciją už dantų protezavimą, jei eilėje laukęs žmogus numiršta

Vis dar pasitaiko žmonių, kurie skambina į ligonių kasas ir teiraujasi, ar kompensacija už suteiktas dantų protezavimo paslaugas yra paveldima, jei ją turėjęs gauti asmuo miršta.   Pasak ligonių kasų specialistų, besikreipiančiųjų į ligonių kasas šiuo klausimu nėra daug, atvejai pavieniai, nes nuo 2021-ųjų keitėsi dantų protezavimo tvarka ir nebeliko dantų protezavimo laukimo eilių – šių paslaugų išlaidos apmokamos tiesiogiai paslaugas suteikusiai įstaigai, rašoma pranešime spaudai.
2022-08-24

Pamačiusi, ką Turkijoje medikai padarė jos dantims, moteris apsipylė ašaromis: negalėjo patikėti

Anglė Zeba Ali nusprendė pasikonsultuoti su Stambule įsikūrusia odontologe, kuri, jos teigimu, įsiūlė jai penkių žvaigždučių svajonių atostogas kartu su dantų gydymu, tačiau dabar ji nori perspėti kitus. Moteris visą laiką kenčia skausmą po to, kai Turkijoje jai buvo „netyčia“ uždėtos dantų karūnėlės, rašo mirror.co.uk. 34 metų Zeba Ali iš Londono nukeliavo daugiau nei 2000 mylių privačiai gydytis dantis.
2022-08-11

Stiprų skausmą kentusi vilnietė Palangoje patyrė šoką: gydytojo žodžiai pribloškė

Prieš mažiau nei savaitę į pirmą pasitaikiusią odontologijos kliniką Palangoje užsukusi vilnietė Rasa (tikrasis moters vardas ir pavardė redakcija yrai žinomas) liko nemaloniai nustebinta. Dėl nepakeliamo danties skausmo pirmosios pagalbos prašiusi moteris taip ir liko nieko nesulaukusi. Situaciją komentuodama odontologijos klinika teigia, kad moters būklė neatitiko skubios pagalbos kriterijaus, todėl gydytojas odontologas galėjo pasiūlyti tik gydymą išrašęs vaistus.
2022-06-17

Odontologas į vatą nevinioja: 1 burnos vieta išduoda, ar mėgstate oralinį seksą

Nemažai žmonių paniškai bijo lankytis pas odontologą, nors atsižvelgiant į tai, kaip jie rausiasi po burną su įvairiausiais aštriais instrumentais, kas gali juos kaltinti? Tačiau, nors mums labai nejauku, kai odontologai „kapstosi“ po mūsų dantų ertmes, paaiškėjo, kad jie gali daug pasakyti apie mūsų seksualinį gyvenimą tik iš mūsų burnos vidaus, rašo thesun.co.uk.
2022-05-26
REKLAMA
Dantų implantai  Dantų implantai

Ruošiatės dantų implantacijai? Keletas dalykų, kuriuos privalu žinoti

Egzistuoja daugybė dantų praradimo priežasčių – dantų traumos, gilūs karioziniai pažeidimai, dantų šaknų ligos, periodontitas (paradontozė), prasta burnos higiena ir apsilankymų pas odontologus vengimas. Vis dar dažnai manoma, kad dantų netekimas yra baisi ir neišsprendžiama problema. Vis dėlto, šiais laikais taikomas pažangus odontologinis gydymas – netekus danties jo vietą sėkmingai gali užpildyti danties implantas.
2022-04-12
Į viršų