„Aš prašiau, kad streikas vis dėlto būtų atidėtas iki birželio 1-os arba gegužės 1-os dienos. Aš pasižadėjau, kad pagal jų norus pats dalyvaučiau tuose derybiniuose pokalbiuose, manoma, kad tada derybininkai pasiruošia atsakingiau, kruopščiau ir tada pokalbiai vyksta konstruktyviau“, - žurnalistams sakė premjeras, kuris derybų salę paliko maždaug po valandos pokalbių su pedagogų atstovais.
Dalis profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovų toliau liko tęsti derybų.
Derybas kartu su premjeru palikęs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pranešė, kad nemato pagrindo atidėti streiką.
„Kadangi jokio susitarimo nėra ir niekas nepasiekta, nėra pagrindo (streiką) atšaukti. Mes jau buvome atidėję ir geranoriškai žiūrėjome sausį - buvome perkėlę iš pradžios pabaigą, dabar į vasarį, ir tikrai nenorėčiau klaidinti mokytojų ir vėl atidėti iki gegužės 1-os. Siūlyčiau nepasiduoti politinėms provokacijoms ir visus mokytojus, nepriklausomai nuo to, kokiai priklauso profesinei sąjungai, visus streikuoti, nors ir gali būti, kad kažkurios profesinės sąjungos paskelbs, kad jos atideda (streiką)“, - aiškino jis.
Po to, kai premjeras asmeniškai su profsąjungų atstovais susitiko sausį, jie atidėjo planus neterminuotą streiką pradėti mėnesio pabaigoje.
Profsąjungos neseniai griežtai sukritikavo Vyriausybės vicekanclerį Rimantą Vaitkų, kuris iki šiol vadovavo deryboms ir perspėjo, kad streikas gali būti neteisėtas. Tačiau penktadienį prie derybų stalo toliau deramasi dalyvaujant R.Vaitkui.
Siekdami didesnių algų ir kitų pertvarkų pedagogai gruodį rengė įspėjamuosius streikus, o šią savaitę Vilniuje vyko mitingas.