„Pirmą vietą sąraše visi palieka Neringai Venckienei, tačiau akivaizdu, kad šalia jos jau vyksta kova dėl galios ir įtakos, kas yra normalu ir neišvengiama“, – mano politologas Vytautas Dumbliauskas.
Pasak V. Dumbliausko, sekmadienį pristatytas „Drąsos kelio“ partijos dešimtukas yra ganėtinai margas ir savaip įdomus. „Ten du buvę Seimo nariai, vienas iš jų buvo ministru. Trys garsūs žurnalistai, yra ir kunigas. Tokius skirtingus žmones suvienijo požiūris į Garliavos įvykis, o dėl kitų dalykų požiūriai gali ir įvairuoti“, – sakė jis.
Politologas Vytautas Dumbliauskas (ELTA nuotr.)
Kaip teigia V. Dumbliauskas, natūralu ir tai, kad ne visi, kurie skelbiasi kovojantys prieš sistemą, telpa į vieną sąrašą. „Ten nėra ir kai kurių kitų žmonių, pavyzdžiui, buvusios konservatorės Aurelijos Stancikienės. Tai natūralu, nes susikerta ir požiūriai, ir interesai. Kiekvienas siekia daugiau galimybių ir garantijų patekti į Seimą“, – mano jis.
Tautos vienybės sąjungos lyderis Algimantas Matulevičius teigė, kad jo vadovaujama politinė jėga, kuri save taip pat pateikia kaip antisisteminę, su „Drąsos keliu“ nekonfrontuos, nors neslėpė nusivylimo, kad derybos su „drąsiųjų“ lydere Neringa Venckiene nebuvo sėkmingos. „Dar kovo mėnesį buvome su ja tvirtai sutarę, kad darysime koaliciją. Paskui ji staiga pakeitė nuomonę ir ėmė reikalauti, kad ateičiau į sąrašą. Vienas. Kaip aš dabar mesiu partiją ir vienas eisiu. <...> Sąrašas mūsų netenkina, kai kurių žmonių atsiradimas ten nesuprantamas. Ką ten, pavyzdžiui, veikia Stasys Brundza? Jis kas – politikas? Na, neblogas žmogus, lenktynininkas, bet kas iš to“, – stebėjosi A. Matulevičius, kurio brolis, žurnalistas Vytautas Matulevičius, „Drąsos kelio“ partijos sąraše užrašytas dešimtuoju numeriu.
Anot A. Matulevičiaus, jo partija derasi su bloku „Už Lietuvą Lietuvoje“, kurią sudaro Lietuvos tautininkų sąjunga, Lietuvos centro partija ir Lietuvos socialdemokratų sąjunga, tikimasi, kad prisijungs ir žalieji bei eksdiplomato Alvydo Medalinsko vadovaujami visuomenininkai. Politikas tikisi su tokia koalicija laimėti bent septynis procentus balsų ir patekti į Seimą. Centro partijos lyderis Romualdas Ozolas kiek anksčiau yra viešai perspėjęs N. Venckienę dėl „blogų patarėjų“, o visuomenininkas Darius Kuolys, siūlęs „Lietuvos sąrašą“, kritiškai įvertino „Drąsos kelio“ nusistatymą tenkintis patekimu į Seimą ir ragino galvoti apie absoliučią daugumą parlamente.
Pirmoji vieta, kaip žinia, atiteko Neringai Venckienei. Dešimtoje vietoje – Vytautas Matulevičius, devintoje – Linas Petronis, aštuntoje – Stasys Brundza, septintoje – Vytautas Daujotis, šeštoje – Jonas Varkala, penktoje – Gintaras Aleknonis, ketvirtoje – Algirdas Patackas, trečioje – Povilas Gylys, antroje – Valdas Vasiliauskas.