Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje įvyko naujos režisieriaus Antano Maciulevičiaus dokumentinės juostos „Labas vakaras, monsieur Miltini“ peržiūra. „Režisierius sumanė J. Miltinį parodyti tokį, koks jis iš tiesų buvo: nepasaldintą, nepakartintą. Jis buvo visoks. Medžiagos prifilmuota buvo be galo daug“, – sakė filmo operatorius Albertas Petrauskas.
Filme „Labas vakaras, monsieur Miltini“ daug kalbama apie knygas, turtingas asmenines bibliotekas, apie knygos poveikį asmenybei. Peržiūros dalyviai tikino, kad šis filmas labai tiktų Skaitymo metams ir galėtų keliauti per Lietuvos bibliotekas.
Pačiam režisieriui A. Maciulevičiui norisi, kad filmą pamatytų kuo daugiau jaunimo. Jis net yra sumanęs surengti rašinio-recenzijos konkursą.
A. Maciulevičiaus tikslas kuriant filmą buvo per iškilią režisieriaus J. Miltinio asmenybę pakalbėti apie teatro tendencijas ir apie kultūros problemas Lietuvoje, apie aukštyn kojomis apvirtusias vertybes.
Filme kalba ne tik legendinio režisieriaus bendražygiai, aktoriai: Stasys Petronaitis, Algimantas Masiulis, Donatas Banionis, Eugenija Šulgaitė, Dalia Melėnaitė, Romualdas Urvinis, bet ir kompozitorius Giedrius Kuprevičius, dailininkas Giedrius Kazimierėnas, filosofas Krescencijus Stoškus, kalbininkas Aldonas Pupkis ir daugelis kitų.
„Kalbėta su tais žmonėmis, kuriems rūpi Lietuvos ateitis ir kultūrinis likimas. Išsigandę, nutilę kultūros žmonės. Tokia kultūra buvo, o dabar ji kažkur už viškų, o ne prie altoriaus. Mūsų filmas kalba ne apie J. Miltinį, o apie tai, ar jo palikta kultūra reikalinga, ar reikalinga jo sistema – vertikalus asmenybės auklėjimas“, – taip filmo esmę nusakė A. Maciulevičius.
Režisierius pats buvo J. Miltinio auklėtinis, baigė jo dramos studiją.
Filmas „Labas vakaras, monsieur Miltini“ sukurtas pernai režisieriaus J. Miltinio 100-ųjų gimimo metinių minėjimo proga. Juosta sukurta privačių rėmėjų lėšomis.