• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Maždaug 150 Lietuvos ir kitų Europos šalių pieno gamintojų, pirmadienį Briuselyje protestuodami prieš intervencinių pieno miltų pardavimą rinkoje, šalia Europos Sąjungos Tarybos pastato išpylė apie 5 tonas traktoriais atsivežtų pieno miltų.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Yra atvažiavę maždaug 6-7 traktoriai, kurie išpils pieno miltų prie Tarybos pastato, kur dabar vyksta posėdis. Reikalaujama, kad į rinką nebūtų išleisti intervenciniu būdu supirkti pieno miltai, nes tai sumažintų kainas“, - BNS telefonu iš Briuselio sakė Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

REKLAMA

Anot jo, be lietuvių, proteste dalyvauja žemdirbiai iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Olandijos, Belgijos ir Šveicarijos. Pieno gamintojų asociacijos atstovas Eimantas Bičius BNS sakė, kad maždaug pieno miltai prie ES Tarybos pastato buvo išbarstyti apie 12.30 val. Lietuvos laiku, juos į Briuselį traktoriais atvežė Belgijos ūkininkai.

REKLAMA
REKLAMA

J.Vilionis kalbėjo, kad Lietuvos atstovai pirmadienį Briuselyje ketina susitikti su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku ir Europos Parlamento nariu „valstiečiu“ Broniu Rope. B.Ropė BNS teigė, jog pokalbyje norės išgirsti pienininkų reikalavimus.

„Europos Komisija nori šiek tiek ištuštinti sandėlius, o pieno gamintojai baiminasi, jog neprotingai tuštinant sandėlius gali vėl kristi pieno supirkimo kainos. Aš noriu iš jų konkrečiau išgirsti, ko jie nori, kad galėčiau jiems tinkamai atstovauti“, - kalbėjo B.Ropė. Anot jo, EK elgiasi teisingai, stengdamasi pieno miltus parduoti tik už rinkos kainą, tačiau neaišku, kaip bus vėliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirkėjai žino, kad sandėliuose yra labai daug miltų, ir tikimasi, jog per 4 ar 5 aukcionus kainos nukris. Mes Europos Parlamente raginsime Komisiją, kad ši neskubėtų pardavinėti pieno miltų ir neiškreiptų rinkos. Svarbiausia į rinką nepaduoti didelių pieno miltų kiekių“, - tvirtino B.Ropė.

REKLAMA

Jo žodžiais, Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete toliau bus diskutuojama apie pagalbą pieno gamintojams, kad žemdirbiams būtų padedama, kai yra nukritusios pieno supirkimo kainos.

B.Markauskas BNS praėjusią savaitę sakė, jog Europos Komisija pieno miltus bando parduoti labai atsargiai ir nedideliais kiekiais, todėl rizika pieno produktų kainoms yra maža.

REKLAMA

EK pieno miltus intervenciniu būdu pradėjo supirkti 2014 metų rugsėjį, kai dėl Rusijos embargo ES šalys į šią rinką nebegali įvežti pieno produktų. EK vykdo dvi intervencinio supirkimo schemas: viešą, kai superka iš perdirbėjų pieno miltus (pernai spalį sandėliuose buvo maždaug 350 tūkst. tonų pieno miltų) ir privatų, kai moka tam tikrą mokestį pieno gamintojams, kad jie neparduotų sutarto miltų kiekio atviroje rinkoje (73 tūkst. tonų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gruodį EK buvo surengusi pirmąjį viešąjį intervencinių pieno miltų pardavimą - iš pasiūlytų 22 tūkst. tonų buvo nupirkta tik 40 tonų, nes likusiam kiekiui buvo siūlytos per mažos kainos, ir EK nusprendė pieno miltų į rinką mažomis kainomis neparduoti. Sausį vyko du pardavimai, bet sandorių nesudaryta, nes pirkėjų siūlomos kainos buvo mažesnės nei vidutinė kaina rinkoje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų